Xiaomi ogłasza datę premiery Redmi K50 Gaming Edition. Ujawnia też jego projekt

O serii Redmi K50 mówi się już od wielu miesięcy, a w końcu Xiaomi ujawniło, kiedy ujawni przynajmniej jeden model z tej rodziny – Redmi K50 Gaming Edition. Dodatkowo, wraz z zapowiedzią premiery, pokazano nam jego wygląd.
Xiaomi ogłasza datę premiery Redmi K50 Gaming Edition. Ujawnia też jego projekt
Xiaomi ogłasza datę premiery Redmi K50 Gaming Edition. Ujawnia też jego projekt

Premiera Redmi K50 Gaming Edition już za tydzień

Ogłoszenie i plakaty, które pokazało nam dzisiaj Xiaomi dotyczą tylko gamingowego modelu z tej serii, więc nie możemy w stu procentach napisać, że chińska premiera obejmować będzie całą rodzinę Redmi K50. Jest to jednak bardzo prawdopodobne, a Xiaomi pokazuje nam jedynie flagowca, by przyciągnąć najwięcej uwagi.

Dodatkowo po raz pierwszy możemy przyjrzeć się mu bliżej. Widzimy Redmi K50 Gaming Edition, a ujęcie skoncentrowane jest na wyspie aparatów z trzema obiektywami i lampą błyskową w kształcie błyskawicy. Wyspa różni się od tej w gamingowym Redmi K40. Firma zapowiada, że będzie to prawdziwy flagowiec, jednak poza tym, nie ujawnia mam zbyt wiele. Na szczęście to robią przecieki.

Czytaj też: Ceny modeli z serii Redmi K50 wyciekają przed premierą w Chinach

Z nich wiemy, że K50 Gaming Edition wyposażony zostanie w procesor Snapdragon 8 Gen 1, jak na flagowca przystało. O konfiguracji pamięci nie wiemy wiele, ale spodziewamy się przynajmniej 12 GB pamięci RAM. Na pokładzie znajdzie się bateria o pojemności 4700 mAh obsługującej szybkie ładowanie z mocą 120 W. Dodatkowo smartfon ma zaoferować podwójne chłodzenie cieczą VC, głośniki stereo JBL i Androida 12 z nakładką MIUI 13.

Wyświetlacz OLED o nieznanej przekątnej ma oferować częstotliwość odświeżania 120 lub 144 Hz. Przecieki wspominają też o konfiguracji aparatów – 64 Mpix (Sony IMX686) + 13 Mpix (ultraszerokokątny) + 8 Mpix (telemakro).