Xiaomi ogłasza datę premiery Redmi K50 Gaming Edition. Ujawnia też jego projekt

Xiaomi ogłasza datę premiery Redmi K50 Gaming Edition. Ujawnia też jego projekt

O serii Redmi K50 mówi się już od wielu miesięcy, a w końcu Xiaomi ujawniło, kiedy ujawni przynajmniej jeden model z tej rodziny – Redmi K50 Gaming Edition. Dodatkowo, wraz z zapowiedzią premiery, pokazano nam jego wygląd.

Premiera Redmi K50 Gaming Edition już za tydzień

Ogłoszenie i plakaty, które pokazało nam dzisiaj Xiaomi dotyczą tylko gamingowego modelu z tej serii, więc nie możemy w stu procentach napisać, że chińska premiera obejmować będzie całą rodzinę Redmi K50. Jest to jednak bardzo prawdopodobne, a Xiaomi pokazuje nam jedynie flagowca, by przyciągnąć najwięcej uwagi.

Dodatkowo po raz pierwszy możemy przyjrzeć się mu bliżej. Widzimy Redmi K50 Gaming Edition, a ujęcie skoncentrowane jest na wyspie aparatów z trzema obiektywami i lampą błyskową w kształcie błyskawicy. Wyspa różni się od tej w gamingowym Redmi K40. Firma zapowiada, że będzie to prawdziwy flagowiec, jednak poza tym, nie ujawnia mam zbyt wiele. Na szczęście to robią przecieki.

Czytaj też: Ceny modeli z serii Redmi K50 wyciekają przed premierą w Chinach

Z nich wiemy, że K50 Gaming Edition wyposażony zostanie w procesor Snapdragon 8 Gen 1, jak na flagowca przystało. O konfiguracji pamięci nie wiemy wiele, ale spodziewamy się przynajmniej 12 GB pamięci RAM. Na pokładzie znajdzie się bateria o pojemności 4700 mAh obsługującej szybkie ładowanie z mocą 120 W. Dodatkowo smartfon ma zaoferować podwójne chłodzenie cieczą VC, głośniki stereo JBL i Androida 12 z nakładką MIUI 13.

Wyświetlacz OLED o nieznanej przekątnej ma oferować częstotliwość odświeżania 120 lub 144 Hz. Przecieki wspominają też o konfiguracji aparatów – 64 Mpix (Sony IMX686) + 13 Mpix (ultraszerokokątny) + 8 Mpix (telemakro).