Do konstrukcji smartfonów z serii Galaxy S22 wykorzystano… plastik z przetworzonych sieci rybackich

Już 9 lutego Samsung zaprezentuje serię Galaxy S22, więc nic dziwnego, że w ostatnich dniach podrzuca nam coraz to nowe informacje na ich temat. Oczywiście nie ma mowy o jakichś ważniejszych szczegółach, bo te poznamy dopiero podczas Unpacked 2022. Teraz jednak dowiedzieliśmy się ciekawostki na temat tworzywa, które wykorzystano przy produkcji nowych flagowców.
Do konstrukcji smartfonów z serii Galaxy S22 wykorzystano... plastik z przetworzonych sieci rybackich
Do konstrukcji smartfonów z serii Galaxy S22 wykorzystano... plastik z przetworzonych sieci rybackich

Do stworzenia smartfonów Samsung Galaxy S22 wykorzystano porzucone sieci rybackie

Producenci smartfonów już od dłuższego czasu podejmują kroki w kierunku uczynienia swojej branży bardziej ekologiczną, co przejawia się w nowych opakowaniach, braku ładowarek w zestawach czy wykorzystaniu materiałów pochodzących z recyklingu. I właśnie o tym ostatnim poinformował nas Samsung w kontekście nadchodzących flagowców.

Teraz i w przyszłości Samsung wprowadzi przetworzone tworzywa sztuczne wydobyte z ocenów do całej naszej oferty produktów, począwszy od naszych nowych urządzeń Galaxy, które zostaną zaprezentowane 9 lutego podczas Unapcked 2022.

Firma zdradziła, że ich najnowsza seria wykorzystuje “nowy materiał” wyprodukowany ze starych, porzuconych plastikowych sieci rybackich. Te, jak większość wie, są ogromnym zagrożeniem dla mórz i oceanów, a z roku na rok tylko ich przybywa. Wedle The Nature Conservancy i University of California, tylko w 2021 roku rybacy porzucili w ocenach przesżło 100 milionów funtów plastikowych narzędzi do połowu. Inny raport mówi z kolei o ponad 640 tonach plastikowych sieci rybackich porzucanych/wyrzucanych do mórz i oceanów każdego roku. Wszystko to przyczynia się do rozprzestrzeniania się mikroplastiku, niszczenia siedlisk i śmierci wielu morskich zwierząt.

Czytaj też: Galaxy S22 Ultra z Exynos 2200 czy Snapdragon 8 Gen 1? Mamy wyniki pierwszych testów porównawczych

Jednak materiał pochodzący ze zużytych sieci rybackich nie znajdzie się tylko w Galaxy S22, bo również zostanie wykorzystany w innych urządzeniach Galaxy. Samsung zapowiedział, że podczas Unpacked 2022 ujawni więcej szczegółów na ten temat.

Samsung zobowiązuje się do rozwiązania problemu zanieczyszczenia oceanów plastikiem w sposób, który pozytywnie wpłynie nie tylko na środowisko, ale także na życie wszystkich użytkowników Galaxy. Ten nowy postęp technologiczny jest znaczącym osiągnięciem w dążeniu firmy do realizowania konkretnych działań na rzecz środowiska i ochrony planety dla przyszłych pokoleń.Zmiana przeznaczenia tworzyw sztucznych związanych z oceanami to tylko pierwszy krok w naszej wspólnej misji rozwiązania kryzysu klimatycznego, a Samsung z niecierpliwością czeka na wykorzystanie naszej skali, innowacji i otwartej współpracy w celu znalezienia dodatkowych rozwiązań – czytamy w oficjalnym wpisie na blogu.