Galaxy S22 Ultra z Exynos 2200 czy Snapdragon 8 Gen 1? Mamy wyniki pierwszych testów porównawczych

Już 9 lutego Samsung zaprezentuje nam serię Galaxy S22. Długo wyczekiwane flagowce, zależnie od rynku, będą oferowane z procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 lub Exynos 2200. Możliwości obu są nam już znane, ale jak te chipsety wypadają w testach porównawczych? Informacji na ten temat dostarczył nam teraz Geekbench.
Samsung Galaxy S22 Ultra. Render: Technizo Concept

Samsung Galaxy S22 Ultra. Render: Technizo Concept

Już od kilku lat Samsung wypuszcza swoją serię Galaxy S w dwóch wariantach, w zalezności od rynku. Jedne modele napędzane są przez SoC Qualcomm, zaś drugie – przez autorski chip Samsung Exynos. Nie inaczej jest w tym roku. Wedle doniesień, w Europie kupimy Galaxy S22 w wariancie napędzanym przez Exynos 2200. Czy powinniśmy narzekać? Wedle tego, co już wiemy na temat tych chipsetów – nie. We wcześniejszych latach chipset Samsunga nie pokazał nam się z dobrej strony, ale tym razem sporo rzeczy uległo zmianie. Jednak czy, choć poprawiony i ulepszony, Exynos 2200 jest w stanie dorównać Snapdragonowi 8 Gen 1?

Pewne pojęcie na ten temat daje nam popularny benchmark Geekbench, w którym znalazły się testy porównawcze Galaxy S22 Ultra w obu wariantach procesora.

Galaxy S22 Ultra z Exynos 2200 czy Snapdragon 8 Gen 1?

Źródło: Geekbench

Porównano modele SM-S908U (S22 Ultra napędzany przez Exynos 2200) i SM-S908B (wyposażony w nowego Snapdragona). Jak widzicie powyżej, wyniki testów porównawczych obu modeli są bardzo zbliżone. Nie ma więc mowy o znaczącej przewadze jednego z wariantów. W teście jednordzeniowym model z Exynosem osiągnął 1226 punktów, zaś ten ze Snapdragonem – 1168. W teście wielordzeniowym wyniki wynoszą kolejno 3462 i 3508 punktów.

Czytaj też: Seria Galaxy S22 w końcu dostanie szybsze ładowanie?

Takie wyniki nie są niczym dziwnym, bo oba chipsety wykonane zostały w 4nm procesie technologicznym i mają podobną budowę – jeden mocny rdzeń Cortex X2, trzy wydajne Cortex A710 oraz cztery energooszczędne rdzenie Cortex A510. Zapewne większe różnice zobaczylibyśmy, gdyby porównano układy graficzne. Jednak na tym Geekbench się nie skupia.