Sześć elektrycznych pojazdów od Yamaha. Są rowery, skutery i motorower

W ramach kampanii Switch ON firma Yamaha postanowiła zaprezentować światu swoje najnowsze dzieła. W grę wchodzi aż sześć elektrycznych pojazdów od Yamaha, wśród których znalazły się trzy elektryczne rowery, dwa skutery i jeden motorower, który zdecydowanie najbardziej wyróżnia się wśród wszystkich ujawnionych pojazdów.
Sześć elektrycznych pojazdów od Yamaha, Yamaha, ebike, Yamaha ebike
Sześć elektrycznych pojazdów od Yamaha, Yamaha, ebike, Yamaha ebike

Elektryczny motorower Yamaha B01 wygląda jak coś z przyszłości

Zacznijmy może od tego, co najbardziej przykuwało wzrok podczas prezentacji Switch ON. Yamaha opracowała swój elektryczny motorower B01 ewidentnie w celu wyróżnienia się na rynku. Trudno tak naprawdę porównać go do czegoś konwencjonalnego, ale… nie ma w tym nic w tym dziwnego, bo Yamaha nawiązała ostatnio współpracę z firmą Fantic, która wcześniej pokazała swój rower elektryczny Issimo, a tak się składa, że oba te modele wizualnie łączy naprawdę wiele.

Czytaj też: Elektryczny rower za 5000 zł. Model EUNORAU D6 zachwyca trzema cechami, a z zakupem musicie się śpieszyć

Yamaha B01 przykuwa wzrok mariażem ewidentnie skuterowych elementów (koła, kierownica i przednia sekcja wskazują na to bezpośrednio) z rowerowymi, co przejawia się zarówno w pedałach, jak i ramy typu step-through ze szkieletowym rdzeniem. Widać, że akumulator znajduje się tuż pod siodełkiem i choć nie znamy zasięgu, to ponoć B01 w wersji produkcyjnej, która zadebiutuje w 2023 roku, będzie oferowało napę do 45 km/h.

Elektryczne rowery i skutery Yamaha

Po stronie rowerów Yamaha zaprezentowała trzy modele elektryczne, które zaliczają się do kategorii rowerów szutrowych, szosowych i górskich. To kolejno Yamaha Wabash RT, Yamaha CrossCore RC i najpewniej Yamaha YDX Moro, czyli mające trafić do Europy dostępne już w USA modele z silnikami o mocy 500 watów i akumulatorami o pojemności 500 Wh. Ten ostatni rower wyróżnia się przede wszystkim innowacyjną ramą wahaczową, która chowa tylne zawieszenie wewnątrz dwuczęściowej rury górnej.

Czytaj też: Co powiecie na mikro-ebike bez pedałów? Elektryczny rower JackRabbit przekonuje do siebie zwłaszcza rozmiarami

Zestawienie zamykają dwa skutery elektryczne, które odpowiadają spalinowym z silnikami o pojemności 50 cm3 i 125 cm3. To modele z rodziny NEOS, będące obecnie owiane tajemnicą, którą rozwieją następne tygodnie.