Samsung oficjalnie kończy wsparcie dla serii Galaxy S9

Samsung jest jednym z producentów smartfonów z Androidem, który oferuje całkiem długie wsparcie dla swoich urządzeń. Te jednak nie jest nieograniczone, o czym teraz przekonają się posiadacze serii Galaxy S9.
Samsung oficjalnie kończy wsparcie dla serii Galaxy S9
Samsung oficjalnie kończy wsparcie dla serii Galaxy S9

Po czterech latach od premiery serii Galaxy S9 nadszedł czas na pożegnanie się z aktualizacjami

Mimo czterech lat “na karku”, smartfony Galaxy S9 i S9+ cieszyły się naprawdę niezłą popularnością, choć oczywiście nie dorównywały Galaxy S8. Do tej pory posiadacze tych flagowców mogli nadal bez przeszkód z nich korzystać, bo o ile aktualizacje Androida już dawno przestały być dla nich udostępniane (ostatnią dużą aktualizacją był Android 10), to spokój użytkowania gwarantowały poprawki bezpieczeństwa.

Te w ostatnim czasie ukazywały się już tylko kwartalnie, ale nadal były. Niestety już musimy myśleć o tym w czasie przeszłym, bo Samsung usunął te urządzenia ze swojej oficjalnej listy wsparcia. Tym samym zakończył żywot serii Galaxy S9. To oczywiście nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, w końcu taka polityka aktualizacji obowiązuje już od dawna, a czteroletnie wsparcie było i tak bardzo długie.

Czytaj też: Xiaomi ogranicza wydajność swoich smartfonów? Firma zabrała głos w tej sprawie

Warto jednak wspomnieć, że w przypadku serii Galaxy S8, Samsung mocno zaskoczył posiadaczy tych modeli, bo kilka miesięcy po zakończeniu wsparcia wydał aktualizację dla Galaxy S8 i Galaxy S8+, przynoszącą ostatnie uaktualnienie zabezpieczeń. Oczywiście nie możemy powiedzieć, czy i tak będzie w tym przypadku, więc nie ma co pokładać w tym nadziei. Niestety, posiadacze smartfonów Galaxy S9 muszą zacząć rozglądać się za nowym sprzętem, bo nawet jeśli jakaś dodatkowa aktualizacja się pojawi, to będzie jednorazowa i zapewne związana z jakimś krytycznym błędem bezpieczeństwa.