Funkcja Always on Display w końcu zawita do smartfonów Apple. Dostanie ją iPhone 14 Pro

Always on Display czy bardziej po polsku “Zawsze na ekranie” to funkcja doskonale znana posiadaczom smartfonów z Androidem i to od lat. Tymczasem Apple trochę się ociąga z jej wprowadzeniem, bo choć miała pojawić się w ubiegłorocznych iPhone’ach, to dopiero iPhone 14 Pro i Pro Max mają ją otrzymać.
iPhone 14 Pro pozuje na renderach. Czy brak notcha to dobra zmiana?
iPhone 14 Pro pozuje na renderach. Czy brak notcha to dobra zmiana?

Funkcja Always on Display bywa bardzo przydatna, bo pozwala na wyświetlanie na zablokowanym ekranie różnych informacji, takich jak data, godzina, pogoda, stan baterii czy powiadomienia o wiadomościach i połączeniach. To, co wyświetli się na ekranie można dostosować do własnych potrzeb i preferencji.

Pierwszy raz technologię mogliśmy zobaczyć w smartfonach Nokii (jeszcze z systemem Symbian), ale w kolejnych latach inni producenci szybko zaczęli wyposażać w nią swoje modele, więc obecnie to udogodnienie znajdziemy w większości urządzeń z Androidem.

Czytaj też: iPhone 14 Pro pozuje na renderach. Czy brak notcha to dobra zmiana?

Apple nadal się jednak ociąga, choć już w przypadku iPhone’ów 13 mówiło się o dodaniu wsparcia dla tej funkcji, ale jak dobrze wiemy – tak się ostatecznie nie stało.

Jak podaje Mark Gurman z Bloomberga, Apple w końcu wyposaży w “Zawsze na ekranie” nową generację swoich smartfonów, a dokładnej – modele Pro

Wcześniejsze doniesienia dotyczące najnowszej serii iPhone’ów jasno pokazują, że różnica między modelem podstawowym i Max a Pro i Pro Max będzie naprawdę duża. Mowa nie tylko o usunięciu notcha (w tych droższych urządzeniach), ale też o ulepszeniach w zakresie aparatów czy nawet o zupełnie innym procesorze. Mówi się bowiem, że tylko iPhone 14 Pro i Pro Max dostaną Apple A16 Bionic, podczas gdy pozostałe smartfony pozostaną przy A15, który obecny był już w poprzedniej generacji.

iPhone 14 Pro pozuje na renderach. Czy brak notcha to dobra zmiana?
Render iPhone’a 14 Pro

Czytaj też: Układ Apple A16 Bionic może nas zaskoczyć… ale nie tak, jakbyśmy tego oczekiwali

Nowy przeciek dodaje do tego jeszcze jedną różnicę – wspominaną funkcję Always on Display, na którą wielu entuzjastów sprzętu Apple czekało od lat. Ta ma trafić do smartfonów producenta wraz z iOS 16, co nie oznacza, że także poprzednie generacje będą ją obsługiwać. Na razie nie znamy zbyt wielu szczegółów, ale wydaje się, że w działaniu funkcja raczej nie będzie odbiegać od tej, znanej z urządzeń z Androidem.