Eksplorator plików w systemie Windows 11 zyska funkcję rodem z przeglądarki internetowej

Już w kwietniu pojawiła się informacja o odświeżeniu, jakiego doczeka się kilka elementów systemu Windows 11, w tym Eksplorator plików, który oprócz tego otrzyma też długo wyczekiwaną funkcję. Chodzi o karty, które ułatwią nawigację po wielu folderach, bez konieczności otwierania kilku okien.
windows 12, Co nowego wprowadził Windows 11 Preview Build 22533, Windows 11 Preview Build 22533,
windows 12, Co nowego wprowadził Windows 11 Preview Build 22533, Windows 11 Preview Build 22533,

Eksplorator plików dostanie karty. Wszystkie foldery otworzymy więc w ramach jednego okna

Jeśli na bieżąco sprawdzacie wykazy nowości, jakie pojawiają się w testowych kompilacjach systemu Windows 11, ta funkcja powinna być Wam już dobrze znana. Karty nie trafiają jeszcze do wszystkich, ale Microsoft rozpoczął ich udostępnianie niejawnym testerom w kanale beta(Preview Build 22621.160 ), co jasno oznacza, że stabilne wydanie jest już coraz bliżej.

Czytaj też: Czym grozi nagłe wyłączenie komputera? Na szczęście rozwój technologii złagodził ryzyko

Karty, które doskonale znamy z przeglądarek, umożliwią nawigację po wielu folderach w jednym oknie oraz możliwość swobodnego przenoszenia kart. To zdecydowanie ułatwi pracę, a także pozwoli zachować porządek wśród otwartych okien. Warto tutaj wspomnieć, że sama funkcja testowana była już cztery lata temu, choć w Windowsie 10 widniała pod nazwą “Sets” i finalnie nigdy nie wyszła poza fazę testów.

Czytaj też: Sztuczna inteligencja Google zyskała świadomość? Tak twierdzi pracujący nad nią inżynier

Tym razem jednak wszystko wskazuje na to, że nic nie przeszkodzi kartom i już wkrótce (choć nadal nie wiemy kiedy), funkcjonalność wzbogaci Eksplorator plików na systemie Windows 11. Spodziewamy się, że stanie się to w najbliższych miesiącach, być może z kolejną dużą aktualizacją, czyli 22H2.