Eksplorator plików w systemie Windows 11 zyska funkcję rodem z przeglądarki internetowej

Już w kwietniu pojawiła się informacja o odświeżeniu, jakiego doczeka się kilka elementów systemu Windows 11, w tym Eksplorator plików, który oprócz tego otrzyma też długo wyczekiwaną funkcję. Chodzi o karty, które ułatwią nawigację po wielu folderach, bez konieczności otwierania kilku okien.
Eksplorator plików w systemie Windows 11 zyska funkcję rodem z przeglądarki internetowej

Eksplorator plików dostanie karty. Wszystkie foldery otworzymy więc w ramach jednego okna

Jeśli na bieżąco sprawdzacie wykazy nowości, jakie pojawiają się w testowych kompilacjach systemu Windows 11, ta funkcja powinna być Wam już dobrze znana. Karty nie trafiają jeszcze do wszystkich, ale Microsoft rozpoczął ich udostępnianie niejawnym testerom w kanale beta(Preview Build 22621.160 ), co jasno oznacza, że stabilne wydanie jest już coraz bliżej.

Czytaj też: Czym grozi nagłe wyłączenie komputera? Na szczęście rozwój technologii złagodził ryzyko

Karty, które doskonale znamy z przeglądarek, umożliwią nawigację po wielu folderach w jednym oknie oraz możliwość swobodnego przenoszenia kart. To zdecydowanie ułatwi pracę, a także pozwoli zachować porządek wśród otwartych okien. Warto tutaj wspomnieć, że sama funkcja testowana była już cztery lata temu, choć w Windowsie 10 widniała pod nazwą “Sets” i finalnie nigdy nie wyszła poza fazę testów.

Czytaj też: Sztuczna inteligencja Google zyskała świadomość? Tak twierdzi pracujący nad nią inżynier

Tym razem jednak wszystko wskazuje na to, że nic nie przeszkodzi kartom i już wkrótce (choć nadal nie wiemy kiedy), funkcjonalność wzbogaci Eksplorator plików na systemie Windows 11. Spodziewamy się, że stanie się to w najbliższych miesiącach, być może z kolejną dużą aktualizacją, czyli 22H2.