iPadOS 16 w końcu sprawi, że Twój iPad stanie się zamiennikiem laptopa

iPady to naprawdę wszechstronne urządzenia, które można wykorzystywać do pracy, grania czy korzystania z multimediów. Dostępne są też w kilku opcjach, zarówno tych droższych, jak i tańszych. Wszystkie jednak mają pewne ograniczenie, które sprawia, że nie da się tabletem zastąpić MacBooka. Zmianę w tym temacie ma przynieść iPadOS 16.
iPadOS 16 w końcu sprawi, że Twój iPad stanie się zamiennikiem laptopa
iPadOS 16 w końcu sprawi, że Twój iPad stanie się zamiennikiem laptopa

iPadOS 16 wyniesie wielozadaniowość na iPadach na zupełnie nowy poziom

W ostatnim czasie Apple znacznie usprawniło system operacyjny iPadOS. Tablety producenta obsługują już wielozadaniowość, umożliwiając uruchomienie do trzech okien aplikacji obok siebie, ale nadal nie jest to poziom laptopa. Dlatego właśnie wydaje się, że iPady zwyczajnie nie wykorzystują teraz pełni swojego potencjału, choć przecież wśród oferowanych modeli znajdziemy też takie, wyposażone w układ M1, czyli ten obecny w MacBookach. Problemem jest więc nie wydajność, a system operacyjny, który ogranicza możliwości urządzenia.

Czytaj też: Nowe zdjęcie potwierdza wygląd modeli z serii iPhone 14. Nie zabrakło też następcy Mini

Zmianę ma przynieść iPad OS 16, który ma zadebiutować podczas WWDC 2022. Jak podaje Mark Gurman z Bloomberg, wraz z nową wersją systemu, wielozadaniowość na tabletach Apple wejdzie na zupełnie nowy poziom. Użytkownicy będą mogli swobodnie zmieniać rozmiar okien, tak jak mogą to robić na macOS, interfejs wielozadaniowy zostanie przeprojektowany, co umożliwi przełączanie się pomiędzy zadaniami i sprawdzanie, które z aplikacji są otwarte. Pojawią się też nowe sposoby na jednoczesną pracę z kilkoma aplikacjami.

Czytaj też: Układ A16 Bionic zarezerwowany tylko dla iPhone’ów 14 Pro?

Możliwe też, że Apple wprowadzi też na iPadOS aplikacje Pro, dzięki którym faktycznie iPady staną się realnym zamiennikiem laptopów. Oczywiście nie we wszystkich dziedzinach, ale podczas normalnej pracy. Tak czy inaczej, iPadOS 16 ma być naprawdę interesującą wersją systemu, która przyniesie tabletom ogromną poprawę wielozadaniowości, z czego posiadacze tych sprzętów z pewnością się ucieszą.

Czytaj też: Funkcja Always on Display w końcu zawita do smartfonów Apple. Dostanie ją iPhone 14 Pro

Niestety, dokładniejszych szczegółów co do pozostałych ulepszeń nie znamy. Na szczęście WWDC 2022 jest tuż za rogiem, więc już niedługo poznamy wszystkie szczegóły oficjalnie i prosto od Apple.