Najnowsza wersja iPadOS 15 psuje ładowanie w iPadach Mini 6

Posiadacze iPadów Mini 6, którzy zainstalowali system operacyjny iPadOS 15.5 zaczęli zgłaszać problemy ze swoimi tabletami. Chodzi dokładnie o ładowanie, które po aktualizacji zaczęło szwankować.
Najnowsza wersja iPadOS 15 psuje ładowanie w iPadach Mini 6
Najnowsza wersja iPadOS 15 psuje ładowanie w iPadach Mini 6

Aktualizacje, chociaż powinny wprowadzać nowości i naprawiać błędy, czasem same powodują problemy. Tak stało się w przypadku najnowszej wersji iPadOS 15

Apple niedawno wydało aktualizację oprogramowania dla swoich iPadów. iPadOS 15.5 przyniósł jednak nie tylko poprawki, ale również problemy, które teraz zgłaszają użytkownicy ubiegłorocznych iPadów Mini 6. Na forach wsparcia producenta zaczęły bowiem pojawiać się skargi na nową aktualizację.

Czytaj też: Apple zrezygnuje z umieszczania nowych układów w tańszych iPhone’ach? Zmiany ruszą z serią iPhone 14

Chodzi dokładnie o problemy z ładowaniem, które pojawiły się po zainstalowaniu iPadOS 15.5. Użytkownicy zgłaszają (via MacRumors), że niezależnie od użytego kabla zasilającego lub zasilacza, bateria w ich urządzeniu po prostu się nie ładuje. Wedle niektórych, nawet przywrócenie ustawień fabrycznych nie rozwiązuje tego błędu. Normalnie zapewne można byłoby to uznać za wadę sprzętową, jednak dotyczy to zbyt wielu osób.

Czytaj też: Lockdown Mode w iOS 16 zapewni użytkownikom jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa

Poza tym, Apple przyjęło skargi i wystosowało wewnętrzną notatkę do autoryzowanych dostawców, w której stwierdzono, że nawet wymiana baterii nie rozwiąże problemów z ładowaniem, co jasno wskazuje na wadę oprogramowania. Co więc zrobić w takiej sytuacji? W notatce Apple doradza pracownikom swoich sklepów i usługodawcom, by poprosili użytkowników zgłaszających problem o zrestartowanie urządzenia.

Czytaj też: Samsung zmniejszy sprzedaż tańszych smartfonów na rzecz składanych modeli?

Niestety, nie wiadomo, czy iPadOS 15.6 przyniesie rozwiązanie tego błędu, jednak jeśli macie problemy z ładowaniem swojego iPada Mini, możecie spróbować zainstalować wersję beta na swoim urządzeniu. Jak to zrobić?

  • otwórz na iPadzie witrynę  beta.apple.com 
  • zaloguj się za pomocą swojego Apple ID
  • na głównej stronie głównej klinij “Rozpocznij”
  • następnie wybierz zakładkę „iPadOS” i wybierz „zarejestruj swoje urządzenie”
  • postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby pobrać i zainstalować profil
  • po zainstalowaniu profilu zobaczysz powiadomienie iPadOS 15.6 w sekcji aktualizacji na iPadzie