ASUS ROG Phone 6 Pro królem wydajności w lipcowym rankingu AnTuTu. Kto jeszcze na podium?

Najnowszy chipset Snapdragon 8+ Gen 1 od Qualcomma niemal zdominował czołowe pozycje lipcowego rankingu AnTuTu w kategorii wydajności flagowych smartfonów. Korona króla w minionym miesiącu należy do ROG Phone 6 Pro. Tuż za nim znalazł się Asus ZenFone 9
Asus ROG Phone 6 i 6 Pro oficjalnie. Gamingowe bestie z nowym Snapdragonem na pokładzie

Asus ROG Phone 6

ASUS ROG Phone 6 Pro dostępny w maksymalnym wariancie z 18 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci masowej zdobył w testach AnTuTu ponad 1,1 miliona punktów. inny telefon Asusa, Zenfone 9 zajął drugą pozycję, a podium zamyka Red Magic 7 od marki Nubia bazujący na chipsecie Snapdragon 8 Gen 1 (bez plusa).

Lipcowy ranking wydajności flagowych smartfonów według AnTuTu

AnTuTu opublikowało też dodatkowy ranking wydajności dla nieco mniej topowych urządzeń (tzw. sub-flagowców). Na jego czele znalazły się dwa smartfony bazujące na układzie MediaTek Dimensity 8100 – OnePlus 10R i Oppo Reno 8 Pro 5G. Nieco niżej uplasowało się kilka modeli ze Snapdragonem 870.

Spodziewamy się, że sierpniowy ranking AnTuTu nieco się zmieni ze względu na większą liczbę testów na smartfonach z chipsetem Snapdragon 8+ Gen 1 na pokładzie

W średniej półce cenowej prym wiedzie tym razem Nothing Phone 1. Większość urządzeń w tej kategorii ma na pokładzie Snapdragona 778G. Blisko spokrewniony z nim Snapdragon 780G pojawia się na pozycji 4. pod postacią Mi 11 Lite. W topowej dziesiątce nie zabrakło też układu Dimensity 920 od MediaTeka.

Czytaj też: Które smartfony z Androidem mają najdłuższe wsparcie oprogramowania? Na pewno nie Google Pixel

Wyniki brane pod uwagę w rankingu AnTuTu stanowią średnią z testów urządzeń przeprowadzanych przez samych użytkowników aplikacji. Aby zostać uwzględnionym dany model smartfona musi zanotować przynajmniej 1000 takich testów. Podane przy wynikach kombinacje pamięci RAM i miejsca na dane wskazują jedynie maksymalny dostępny wariant.

To oznacza de facto, że niekoniecznie ta najmocniejsza wersja była testowana przez użytkowników aplikacji AnTuTu najczęściej. Z niecierpliwością czekamy na kolejny miesiąc i potencjalne przetasowania w rankingu. Jeśli jesteście posiadaczami urządzeń, które wygrały możecie sobie dziś zafundować dodatkową porcję lodów.