Oppo pracuje nad dwoma składanymi smartfonami. Co ważniejsze, wprowadzi je na globalny rynek

Choć debiutujący w ubiegłym roku Oppo Find N został bardzo dobrze przyjęty i zebrał pozytywne recenzje — producent nie zdecydował się na wprowadzenie go na globalny rynek. Przeciek wskazuje jednak, że w przypadku powstających dwóch kolejnych składanych modeli, Oppo postąpi inaczej.
Oppo Find N

Oppo Find N

Przyzwyczailiśmy się już, że niektóre modele smartfonów nigdy nie opuszczają Chin. Producenci czasem decydują się na dystrybucję jedynie w obrębie Państwa Środka, a nam pozostaje patrzeć z daleka na urządzenia, na których z chęcią położylibyśmy swoje ręce. Podobnie było w przypadku Oppo Find N, pierwszego składanego smartfona w ofercie producenta, który oficjalnie do światowej sprzedaży nigdy nie trafił.

Oppo pracuje nad kolejnymi składanymi smartfonami

Raczej nikogo nie zaskoczy fakt, że po dobrze przyjętym pierwszym “składaku” firma pracuje już nad kolejnymi modelami. Konkretów cały czas nie znamy, choć przecieki wspominają o dwóch urządzeniach, które mogą nazywać się Find N Fold i Find N Flip. Wskazuje na to fakt, że jakiś czas temu w Europejskim Urzędzie ds. Własności Intelektualnej zarejestrowano takie właśnie nazwy. To z kolei oznacza, że Oppo chce wprowadzić na rynek także model z klapką, będący bezpośrednim konkurentem dla Galaxy Z Flip4 czy Motoroli razr 2022.

Oppo Find N
Oppo Find N

Same nazwy wskazują, że Oppo będzie chciało pójść w kierunku “naśladownictwa” Samsunga. Liczymy jednak, że kompaktowość Find N zostanie zachowana, bo była to jedna z tych jego cech, którą wszyscy bardzo chwalili. Spodziewamy się również, że Oppo sięgnie po najnowsze i obecnie najlepsze układy firmy Qualcomm, czyli Snapdragon 8+ Gen 1.

Najistotniejszy w tym wszystkim jest jednak fakt, że rejestracja nazw w europejskim urzędzie potwierdza plotki, że tym razem doczekamy się globalnej premiery tych nowych składanych urządzeń. A przynajmniej na to się zapowiada, bo oczywiście finalnie Oppo może jeszcze zmienić zdanie. Data premiery smartfonów pozostaje cały czas nieznana, choć mówi się, że mogą zostać zaprezentowane już w najbliższych tygodniach.