Wszystko wskazuje, że premiera serii Huawei Mate 50 zbliża się wielkimi krokami

Mnogość certyfikatów, jakie uzyskuje w Chinach seria Huawei Mate 50 zdaje się potwierdzać, że firma szykuje się do wprowadzenia na rynek nowych smartfonów. Kiedy powinniśmy spodziewać się premiery?
Kiedy powinniśmy spodziewać się premiery serii Huawei Mate 50?
Kiedy powinniśmy spodziewać się premiery serii Huawei Mate 50?

Z powodu sankcji nałożonych przez USA, pozycja Huawei znacznie spadła na smartfonowym rynku, co poniekąd zmusiło firmę do poważnych zmian w harmonogramie wydań swoich urządzeń. Wcześniej dostawaliśmy dwie flagowe serie – P i Mate – jedną na początku, zaś drugą na końcu roku. Teraz zdecydowano się wypuszczać je co roku, naprzemiennie. Z racji, że urządzenia P50 debiutowały w 2021 r., teraz oczekujemy na serię Mate 50.

Seria Huawei Mate 50 pojawia się w kolejnych bazach certyfikacyjnych

Im bliżej premiery danego smartfona, tym więcej przecieków na jego temat pojawia się w sieci. Są to nie tylko informacje z niewiadomych źródeł, ale również te pochodzące z baz certyfikacyjnych. Tak też jest w przypadku nadchodzących Mate 50 i Mate 50 Pro. Oba smartfony pojawiły się w bazach 3C, SRRC i CTA, czyli największych chińskich urzędów certyfikacyjnych.

Kiedy powinniśmy spodziewać się premiery serii Huawei Mate 50?
Render Huawei Mate 50

Dzięki temu wiemy, że  seria Mate 50 będzie wyposażona w obsługę szybkiego ładowania 66 W. Model Pro zostanie też wyposażony, oprócz standardowego systemu rozpoznawania twarzy dla bezpieczeństwa biometrycznego, w szereg nowoczesnych funkcjonalności skupionych na bezpieczeństwie.

Kiedy powinniśmy spodziewać się premiery serii Huawei Mate 50?
Rzeczywiste zdjęcie Huawei Mate 50 Pro

Samo pojawienie się urządzeń w tylu certyfikacjach jasno wskazuje, że premiera zbliża się wielkimi krokami i powinna nastąpić już we wrześniu. Zgadzałoby się to z poprzednimi przeciekami na ten temat.