Kolejny producent szykuje swój składany smartfon. vivo X Fold S może zadebiutować niedługo

Rynek składanych smartfonów stale się powiększa. Tylko w sierpniu pojawiły się aż cztery nowe modele — dwa od Samsunga i po jednym od Motoroli i Xiaomi. We wrześniu natomiast swoje do powiedzenia będzie miało vivo z modelem X Fold S.
Vivo X Fold

Vivo X Fold

Przecieki na temat tego modelu pojawiają się już od jakiegoś czasu, ale jeśli je przegapiliście, to od razu wyjaśniamy, że nie będzie to następca zaprezentowanego na początku roku vivo X Fold. Producent planuje po prostu ulepszenie tamtego modelu, co z kolei oznacza, że nie powinniśmy spodziewać się po nim żadnych “szaleństw”.

Na razie mówi się, że urządzenie dostanie najnowszy układ firmy Qualcomm, czyli Snapdragona 8+ Gen 1. To akurat nie dziwi, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę debiutujące w ostatnich dniach Galaxy Z Fold4 i Xiaomi Mix Fold 2, oba napędzane właśnie tym chipsetem — to z nimi właśnie będzie konkurować vivo X Fold S. Dodatkowo przecieki wspominają o jeszcze szybszym ładowaniu — zamiast przewodowego 66 W, X Fold S dostanie 80 W. Ładowanie bezprzewodowe 50 W zostanie natomiast bez zmian. Przypuszczalnie pozostała specyfikacja oryginału pozostanie niezmieniona.

vivo X Fold oficjalnie! Może nieźle zagrozić konkurencji
vivo X Fold

Pozostaje pytanie, kiedy powinniśmy spodziewać się premiery vivo X Fold S?

Czytaj też: Oppo pracuje nad dwoma składanymi smartfonami. Co ważniejsze, wprowadzi je na globalny rynek

Tutaj z odpowiedzią spieszy znany leakster Digital Chat Station. Wedle jego źródeł, premiera urządzenia zaplanowana została na wrzesień, niedługo po debiucie nowego iQOO Z6. Jeśli te informacje są prawdziwe, to w kolejnych tygodniach powinno pojawić się więcej przecieków na temat tego modelu, a im bliżej będzie premiery, tym również vivo z pewnością podzieli się z nami jakimiś oficjalnymi szczegółami.