Xiaomi powoli szykuje się do premiery serii Xiaomi 13

W tym roku Xiaomi zdecydowanie zalewa rynek swoimi flagowcami, głównie z serii Xiaomi 12 – w końcu niedawno dostaliśmy napędzane najnowszym Snapdragonem modele 12S z Ultra na czele. Tymczasem na horyzoncie powoli zaczyna majaczyć seria Xiaomi 13.
Xiaomi 12S Ultra

Xiaomi 12S Ultra

Nie jest to pierwszy raz, kiedy w sieci pojawiają się informacje o Xiaomi 13. Pierwsze wzmianki wyciekły już kilka miesięcy temu, ale z racji, że powoli wkraczamy w IV kwartał roku, tylko przybywa doniesień na ten temat. Spodziewamy się, że nowa seria zadebiutuje w listopadzie, tuż po premierze Snapdragona 8 Gen 2 (ta planowana jest na 15-17 listopada). Prawdopodobnie Xiaomi będzie chciało zrobić to, czego nie udało się firmie dokonać w ubiegłym roku — wypuścić pierwsze na świecie urządzenia z najnowszym chipsetem Qualcomm.

Czy tak się stanie? Obecnie trudno powiedzieć, bo do listopada zostało jeszcze dużo czasu, a inni producenci także nie śpią i szykują swoje smartfony.

Tymczasem skupmy się na nowych przeciekach, jakie pojawiły się w sieci na temat Xiaomi 13

Jak podaje serwis MySmartPrice, na stronie certyfikacji EEC pojawiły się dwa nowe urządzenia Xiaomi o numerach modeli 2210132G i 2210133G. Wedle spekulacji — są to właśnie nadchodzące Xiaomi 13 i 13 Pro. Warto tutaj zauważyć, że litera “G” na końcu numeru oznacza prawdopodobnie wariant globalny smartfona. Z tego, co aktualnie wiadomo (a wiadomo jeszcze bardzo niewiele), flagowce napędzane przez Snapdragona 8 Gen 2 będą wyposażone w jednoogniwowe baterie z opracowanym przez siebie układem ładowania. Ten obsługiwać będzie ładowanie bezprzewodowe z mocą 50 W i szybkie ładowanie 100 W. Na pokładzie ma znaleźć się również ulepszony układ obrazowania Surge P1. Niektóre źródła wspominają jeszcze o wyświetlaczach o rozdzielczości 2K obsługujących częstotliwość odświeżania 120 Hz.

Czytaj też: Już wiemy, kiedy zadebiutuje seria Huawei Mate 50

Z racji, że mamy już końcówkę sierpnia, a premiery Xiaomi 13 spodziewamy się w listopadzie, kolejne miesiące powinny obfitować z więcej przecieków i plotek na temat tych urządzeń.