Android 14 wprowadzi funkcję, która położy kres problemom z zasięgiem

Chociaż stabilny Android 13 dopiero co zadebiutował, my już powoli zaczynamy zerkać w kierunku kolejnej wersji systemu operacyjnego od Google. Nowe informacje wskazują, że Android 14 wprowadzi obsługę łączności satelitarnej.
Android 14 wprowadzi funkcję, która położy kres problemom z zasięgiem

Obecnie trwa intensywne wdrażanie sieci 5G, na rynku coraz więcej smartfonów obsługuje sieć nowej generacji, ale jednocześnie nadal są miejsca, w których zwykły zasięg jest problemem. Gdy w pobliżu nie ma nawet sieci Wi-Fi, to nasz kontakt ze światem ograniczony dostaje jedynie do połączeń alarmowych.

Nowe doniesienia wskazują, że Android 14 ma przynieść kres takim problemom

Niedawno świat obiegła wieść, że T-Mobile i SpaceX łączą siły, by zapewnić klientom jak najlepszy zasięg telefoniczny bez martwych stref. Tam, gdzie połączenie z tradycyjną siecią komórkową będzie niemożliwe, w sukurs przyjdzie łączność satelitarna. Oczywiście, nie każdy posiadacz smartfona jest klientem magentowej sieci, więc podobne rozwiązanie będzie dostępne tylko dla niektórych.

Czytaj też: Popularne rozszerzenia do Google Chrome wykradały dane użytkowników

Teraz dowiedzieliśmy się, że Google pracuje nad rozwiązaniem dla łączności satelitarnej. Poinformował o tym Hiroshi Lockheimer, starszy wiceprezes Google ds. platform i ekosystemów, więc nie jest to jedynie plotka. Co istotne, Android 14 ma już oferować taką możliwość. Obejmie to więc zdecydowanie więcej osób niż w przypadku rozwiązania T-Mobile i SpaceX. Najważniejsze jednak, że będzie to kolejna, realna alternatywa dla LTE i 5G, pozwalająca nam na zachowanie kontaktu ze światem nawet w miejscach, w których wcześniej tego zasięgu nie było.

Niestety na razie nie poznaliśmy na ten temat zbyt wielu szczegółów i zapewne jeszcze trochę na te konkrety przyjdzie nam poczekać.