BLIK nową metodą płatności za przejazd z aplikacją Uber. Z tej okazji specjalna promocja

Jedna z najpopularniejszych form płatności online w Polsce zawitała do Ubera. Z tej okazji dla nowych klientów aplikacji płatność w systemie BLIK za pierwsze trzy przejazdy zostanie zredukowana o 99%. Maksymalna wysokość jednorazowej promocji to 20 zł. Z promocji można skorzystać do 20 października.
Odroczone płatności BLIK, Płatności BLIK na Allegro będą jeszcze łatwiejsze
Odroczone płatności BLIK, Płatności BLIK na Allegro będą jeszcze łatwiejsze

Aby skorzystać z płatności w systemie BLIK w aplikacji Ubera należy przejść do zakładki Konto, klikając ikonę w dolnym prawym rogu ekranu. Następnie przechodzimy do zakładki Portfel. Na końcu wystarczy jedynie wybrać Dodaj formę płatności i wskazać BLIK jako preferowaną metodę płatności za przejazdy.

Warto przypomnieć, że poza przejazdami Uber oferuje w Polsce również usługę Uber Eats, w ramach której realizowane są dostawy jedzenia z restauracji do domu klientów

Liczba użytkowników BLIKA wciąż rośnie. Regularnie korzysta z niego ponad 11,3 mln użytkowników. Dlatego jesteśmy przekonani, że udostępnienie tej formy płatności w aplikacji Uber ucieszy osoby, które zamawiają za jej pośrednictwem przejazdy, a także zachęci kolejne do skorzystania z tej formy transportu – mówi Magdalena Kubisa z BLIKA.

Sam BLIK aktywnie rozwija swoją działalność w Polsce, czego przykładem są obecnie prowadzone wśród użytkowników Banku Millennium testy płatności odroczonych o nazwie “BLIK Płacę Później”. W przyszłym roku Polski Standard Płatności (operator usługi) zamierza udostępnić ją wszystkim zainteresowanym.

Czytaj też: Odroczone płatności BLIK coraz bliżej. UOKiK wydał decyzję

Uber jest dostępny w Polsce od 2014 roku. Obecnie usługi tej popularnej platformy do zamawiania przejazdów obejmują 17 miast – Gdańsk, Kraków, Łódź, Poznań, Aglomeracja Śląska, Warszawa, Wrocław, Lublin, Szczecin, Bydgoszcz, Rzeszów, Radom, Toruń, Kielce, Białystok, Częstochowa oraz Olsztyn.

Współzałożycielem i dyrektorem generalnym Ubera w latach 2010 – 2017 był Travis Kalanick. Zrezygnował z pełnionych funkcji w wyniku skandalu związanego z ignorowaniem doniesień o molestowaniu seksualnym w firmie. Nowy zarząd firmy odcina się od praktyk Kalanicka i zapowiada gruntowną zmianę w podejściu do pracowników oraz klientów.