Powstanie tylko 200 egzemplarzy. Elektryczne rowery sX1 od Buddy Bike będą unikatowe

Norweska firma Buddy Bike zaprezentowała swoje elektryczne rowery sX1, które powstaną w nakładzie jedynie 200 egzemplarzy. Z całą pewnością nie jest to jedyny powód, dla którego ten rower jest wyjątkowy.
rowery sX1, Buddy Bike, Buddy Bike sX1
rowery sX1, Buddy Bike, Buddy Bike sX1

Elektryczne rowery sX1 od Buddy Bike

Elektryczne rowery sX1 od Buddy Bike same w sobie są intrygującą mieszanką elektrycznego roweru miejskiego i górskiego. Nacisk na miejski charakter jest jednak w tym projekcie ważniejszy, co potwierdza nisko zawieszona rama i sztywny przedni widelec. Sama rama stworzona we współpracy Eker Design jest z kolei wykonana z włókna węglowego i to takiego, które nadaje się do recyklingu, ale firma nie zdradza, jak ma zamiar rzeczywiście wykorzystywać ten materiał ponownie w razie poważnego uszkodzenia.

Czytaj też: To nie elektryczny rower, a potężna bestia. Frey Beast imponuje silnikiem i akumulatorem

Przechodząc do wyposażenia, od razu rzucają się w oczy hydrauliczne hamulce, sporej wielkości amortyzator pod siodełkiem, wewnętrzne prowadzenie okablowania, szalenie płaskie platformy pedał z licznymi wypustkami oraz brak łańcucha. W jego miejscu znalazł się pasek z włókna węglowego, obiecujący wyższą wytrzymałość i praktycznie zerowe potrzeby konserwacji za cenę braku przerzutek zewnętrznych i przymus wykorzystywania tych wewnętrznych. Ciekawą decyzją było też postawienie na 29-calowe obręcze, które pozwalają tym rowerom pokonywać nierówności i niedoskonałości drogi ze względną łatwością.

Czytaj też: Cichy i pływa z zawrotną prędkością. V32 to najszybszy na świecie elektryczny katamaran

Przechodząc do najważniejszego, ten elektryczny rower z segmentu premium może być dodatkowo skonfigurowany z trzema różnymi silnikami i dwoma akumulatorami (450- lub 650-Wh) o nieznanym zasięgu. Firma najbardziej chwali się wersją sX1 z silnikiem Sachs o napędzie pośrednim i 112-Nm momencie obrotowym, ale klient może też wybrać silnik Bosch lub Bafang. Ceny wahają się od około 5000 do 7000 dolarów (od 23500 do 33000 zł).