W najnowszej wersji IKO można wziąć kredyt nawet bez konta w PKO Banku Polskim

Aplikacja PKO Banku Polskiego wprowadza nową funkcję, dzięki której możemy wziąć pożyczkę gotówkową bez konieczności posiadania konta w tym konkretnym banku. Wystarczy zainstalować najnowszą wersję IKO z oficjalnego sklepu App Store, Google Play lub Huawei App Gallery. 
W najnowszej wersji IKO można wziąć kredyt nawet bez konta w PKO Banku Polskim

Do korzystania z takiego rozwiązania w IKO wystarczy mieć przynajmniej 23 lata, konto w innym banku, obywatelstwo polskie, dowód osobisty i miejsce zamieszkania w Polsce. Bez dokumentowania dochodu możemy liczyć na pożyczkę o wartości maksymalnie 6200 zł. Nie trzeba też udawać się osobiście do placówki banku. 

Decyzja o przyznaniu kredytu zapada w zaledwie kilka minut. Po uzyskaniu zgody, pieniądze przychodzą przelewem Express Elixir na rachunek w innym banku

Aplikacja IKO pozwala łatwo zarządzać zaciągniętym kredytem. Sprawdzimy w niej nie tylko  harmonogram spłat, ale również zmienimy nazwę pożyczki oraz dzień spłaty. IKO w wersji bez konta w PKO Banku Polskim daje dostęp do swojego rejestru PPK i PPE. Dostęp do wszystkich funkcji wymaga jednak otwarcia konta w PKO BP.

Po pobraniu i instalacji aplikacji IKO z oficjalnego sklepu App Store (iOS), Google Play (Android) lub Huawei App Gallery (HarmonyOS), wystarczy wybrać przycisk “IKO bez konta”, a następnie “Uzyskaj dostęp”. Program sam przeprowadzi nas przez kolejne kroki, wyświetlając instrukcję dla użytkownika na ekranie telefonu.

Czytaj też: PayPo debiutuje z własną aplikacją dla Androida oraz iOS. Płatności odroczone pod kontrolą

IKO to jedna z najpopularniejszych aplikacji bankowych w Polsce. Obecnie korzysta z niej aktywnie 6,8 mln użytkowników. W ramach nowości poza pożyczkami dla klientów nie mających konta w PKO BP dodano również możliwość zakładania konta dla dziecka i zamawiania do niego karty debetowej.