Już niedługo posiadaczy urządzeń Fitbit czeka ważna zmiana

Po ubiegłorocznym przejęciu Fitbit przez Google i przemianowaniu go na “Fitbit by Google” posiadacze urządzeń do noszenia raczej nie odczuli zmiany. Nadal bez przeszkód korzystają z kont Fitbit na swoich urządzeniach, także tych najnowszych. Jak się okazuje, nie potrwa to długo.
Już niedługo posiadaczy urządzeń Fitbit czeka ważna zmiana

Urządzenia Fitbit będą wymagały konta Google 

Na zaktualizowanej stronie pomocy technicznej znalazła się interesująca informacja. Okazuje się, że od 2023 roku “niektóre zastosowania Fitbit będą wymagały konta Google, w tym rejestracji w Fitbit lub aktywacji nowo wydanych urządzeń i funkcji Fitbit”. Obecnie posiadacze urządzeń do noszenia marki bez przeszkód korzystają ze swojego konta Fitbit, ale zmieni się to już za kilka miesięcy.

Czytaj też: Seria Xiaomi 12T coraz bliżej premiery. Jak prezentują się nowe smartfony?

Pozostały do zmiany czas obecni użytkownicy mogą więc wykorzystać na przeniesienie swoich danych Fitbit na konta Google. Warto jednak pamiętać, że nie dotyczy to wszystkich modeli, więc z niektórych urządzeń i usług nadal będzie można korzystać z kontem Fitbit — o ile jest ono obsługiwane. Przy okazji warto wspomnieć, że Google nie będzie wykorzystywać w Reklamach danych dotyczących zdrowia czy samopoczucia pozyskanych z Fitbit.

Czytaj też: Podstawowy iPhone 14 rozczarowuje nie tylko klientów, ale i Apple

Konta Google w Fitbit „obsługują szereg korzyści dla użytkowników Fitbit, w tym pojedyncze logowanie do Fitbit i innych usług Google, wiodące w branży bezpieczeństwo kont, scentralizowaną kontrolę prywatności danych użytkowników Fitbit i więcej funkcji od Google w Fitbit.”