Kask motocyklowy z filtrem HEPA gwarantuje całkowitą wolność od nieprzyjemnych zapachów

Jeżdżąc samochodem brakuje nam “doznań”, które przeżywają motocykliści i rowerzyści, mogąc wdychać zapachy otoczenia. O ile podróż przez las może zapewnić nam błogi zapach iglaków, a nad morzem pozwolić poczuć morską bryzę, tak jazda w mieście lub na terenach wiejskich może zapewnić wrażenia, których szczegóły niekoniecznie chcemy znać. Dlatego też firma Shellios opracowała Puros, czyli kask motocyklowy z filtrem HEPA.
Kask motocyklowy z filtrem HEPA, Kask motocyklowy
Kask motocyklowy z filtrem HEPA, Kask motocyklowy

Puros od Shellios to wyjątkowy kask motocyklowy z filtrem HEPA, dbający o zdrowie i dobre samopoczucie użytkownika

Spaliny i zanieczyszczenia są szkodliwe dla zdrowia, a ogół nieprzyjemnych zapachów może zniszczyć nawet najlepszą przejażdżkę. W odpowiedzi na ten problem indyjska firma Shellios postanowiła zaistnieć na rynku z kaskiem motocyklowym wyposażonym w filtr HEPA. Puros jest dostępny do kupienia wyłącznie w Indiach w cenie 56 dolarów (~265 zł), a z racji braku certyfikacji na inne rynki, nawet nie myślcie o kupieniu go w np. Europie.

Czytaj też: Telewizory na targach IFA 2022 i poza nimi. Czyli jak będzie wyglądać przyszłość świata telewizorów

W praktyce Puros to z pozoru standardowy pełny kask motocyklowy o niestety nieokreślonej wadze, który wewnątrz posiada system filtracji. Ten wykorzystuje wlot powietrza z tyłu, w którym nieustannie pracuje zasilany ładowanym przez USB akumulatorem o nieznanej wytrzymałości wentylator, przepuszczający powietrze przez filtr HEPA, a następnie dookoła twarzy. Jego nasilenie jest regulowane poprzez kontroler z boku kasku.

Czytaj też: LG na IFA 2022 – ekrany duże, zakrzywione, ładne i… jeszcze więcej ekranów

Według firmy to podejście usuwa ponad 99% cząsteczek PM 2.5 z powietrza, jednocześnie zmniejszając zaparowanie wizjera. Z kolei domniemane niezależne testy wykazały, że zmniejsza ona narażenie na zanieczyszczenia o ponad 80%. Jak myślicie, czy tego typu kask ma sens i przyjąłby się na rynku?