LG podnosi poprzeczkę dla transmisji danych w technologii 6G. Pada kolejny rekord zasięgu

We Fraunhofer Heinrich Hertz Institute (HHI) w Berlinie w Niemczech przeprowadzono niedawno udaną próbę transmisji i odbioru danych w technologii 6G. Stoi za nim koreańskie LG. Sukces testu to rzekomo ważny krok w stronę komercjalizacji sieci 6G na obszarach miejskich.
LG podnosi poprzeczkę dla transmisji danych w technologii 6G. Pada kolejny rekord zasięgu

Technologia 6G ma stosunkowo krótki zasięg i może doświadczać utraty mocy podczas transmisji sygnału między nadajnikiem i odbiornikiem. Aby rozwiązać te problemy LG, Fraunhofer HHI oraz Fraunhofer Institute for Applied Solid State Physics (IAF) opracowały wzmacniacz o mocy 20 dBm zdolny do zwiększenia siły transmisji.

Dodatkowo powstał też wzmacniacz o niskim poziomie szumów, który poprawia jakość sygnału przychodzącego. Transmisję i odbiór danych w technologii 6G Terahertz (THz) przetestowano w dniu 7 września na dystansie 320 m w warunkach zewnętrznych. Objął on częstotliwości w zakresie od 155 GHz do 175 GHz.

Wynik pokazuje progres jaki osiągnięto od sierpnia zeszłego roku. Wtedy LG udowodniło, że może przesyłać dane 6G THz na odległość 100 metrów na zewnątrz

Dzięki sukcesowi naszego najnowszego eksperymentu jesteśmy o krok bliżej do osiągnięcia prędkości 6G na poziomie 1 terabita na sekundę (TB/s) i to zarówno na obszarach miejskich wewnątrz, jak i na zewnątrz – powiedział dr Kim Byoung-hoon, CTO i wiceprezes wykonawczy koreańskiego LG Electronics.

Czytaj też: My czekamy na szerszy dostęp do 5G, a LG pobiło właśnie rekord zasięgu 6G

W porównaniu z 5G, technologia sieci 6G ma na celu zapewnić 50-krotnie wyższe szczytowe prędkości transmisji danych i 10-krotne zmniejszenie opóźnień przy wyższej niezawodności. Oczekuje się, że standaryzacja sieci 6G rozpocznie się w 2025 roku, a komercjalizacja rozwiązania nastąpi około 2029 roku.