Quicko Wallet to wirtualny portfel i szybkie przelewy. Można już testować aplikację mobilną

Polski fintech Quicko, który dał się poznać za sprawą zbliżeniowych urządzeń płatniczych spotykanych na festiwalach (np. opasek NFC), opracował wirtualny portfel o nazwie Quicko Wallet. Za jego pośrednictwem możemy wygodnie płacić kartami debetowymi Mastercard oraz przesyłać pieniądze pomiędzy użytkownikami aplikacji w Polsce i za granicami.
Quicko
Quicko

Quicko ma licencję krajowej instytucji płatniczej, która została wydana przez Komisję Nadzoru Finansowego. Aplikacja Quicko Wallet jest obecnie dostępna w sklepach App Store oraz Google Play. Warto jednak pamiętać, że obecnie jest to wersja testowa (beta) i niektóre z funkcji mogą jeszcze nie działać poprawnie.

Jednym z podstawowych zadań Quicko Wallet jest wygodny system płatności zbliżeniowych NFC wykonywanych telefonem, do którego podpięta jest karta debetowa z systemu Mastercard. Możemy w niej również przechowywać szereg kart lojalnościowych, podobnie jak ma to miejsce w popularnej aplikacji o nazwie Stocard.

Logowanie do aplikacji Quicko Wallet można zabezpieczyć systemami biometrycznymi (skaner linii papilarnych lub rozpoznawanie twarzy) albo krótkim kodem PIN

Quicko Wallet pozwala również na szybkie przelewy między użytkownikami, jednak nie działają one tak szybko jak w przypadku systemu BLIK. Konieczne jest bowiem podanie numeru konta odbiorcy. BLIK wymaga jedynie podania numeru telefonu, więc trudno powiedzieć czy rozwiązanie znajdzie szeroką rzeszę użytkowników.

Czytaj też: PayPo debiutuje z własną aplikacją dla Androida oraz iOS. Płatności odroczone pod kontrolą

Docelowo w Quicko Wallet pojawi się również wirtualna karta, idealne rozwiązanie do zakupów internetowych, które podnosi poziom bezpieczeństwa naszych finansów. Zyskujemy też bezpłatne wypłaty z bankomatów zagranicznych. Za przewalutowanie transakcji zagranicznych fintech pobiera prowizję w wysokości 1%.

Quicko ma w planach wprowadzenie na rynek własnej opaski sportowej. Data jej premiery nie została jeszcze ogłoszona.