DeLorean wróci do przyszłości? Za projekt wzięła się córka słynnego konstruktora

Tych obrazków nie da się wyrzucić z pamięci: mknący niczym srebrna strzała futurystyczny srebrny bolid, a w środku szalony naukowiec i nieopierzony nastolatek. DeLorean przeszedł do historii, ale jego historia jeszcze się nie kończy. Kat DeLorean, córka słynnego konstruktora, właśnie zapowiedziała budowę następcy kultowego DMC-12.
Model-JZD

źródło: DNG Motors

Nowy DeLorean zostanie zbudowany w Detroit, a jego produkcja ma ruszyć już w styczniu przyszłego roku. Za projektem stoi DeLorean Next Generation Motors (DNG Motors), nowa firma założona przez córkę zmarłego w 2005 roku Johna DeLoreana, Kat DeLorean. Brała ona udział w pracach inżynieryjnych nad następcą DMC-12, które przerwała śmierć jej ojca. 

Jak czytamy na blogu DNG Motors, w to gigantyczne przedsięwzięcie będzie zaangażowana również część oryginalnego zespołu, który pomógł stworzyć pierwszy kultowy model DeLorean DMC-12 ponad 40 lat temu. Nowe auto otrzyma nazwę Model-JZD, na cześć Johna Zachary’ego DeLoreana.

Model-JZD (źródło: DNG Motors)

Kat DeLorean jest zmotywowana, żeby nie powtórzyć błędów ojca. Oryginalny DeLorean powstał w zaledwie 9 tys. egzemplarzy, a produkująca go firma zbankrutowała w trzy lata

Co ciekawe, nowy projekt Kat DeLorean wykracza poza typową produkcję samochodów i tworzenie nowych miejsc pracy. DNG Motors chce zapewnić nowy program inżynieryjny dla publicznych szkół średnich, który ma być bezpośrednią ścieżką do praktyk i programów inżynierskich na głównych uniwersytetach.

Najpierw Model-JZD ujrzał światło dzienne w formie hołdu dla DMC-12 w głowach dwóch projektantów. Angel Guerra i Allan Portilho wyobrażali sobie, jak mógłby wyglądać, gdyby został zaprojektowany i zbudowany dzisiaj. Projekt zwrócił uwagę Kat DeLorean, która poprosiła obu projektantów, aby dołączyli do jej zespołu.

Czytaj też: Poziomy autonomii samochodów, czyli jak systemy zastępują kierowców

Trzymam kciuki za projekt i mam nadzieję, że Model-JZD nie powtórzy błędów swojego poprzednika. Na razie cała inicjatywa jest w powijakach. Wystarczy wspomnieć, że sam projekt logo DNG Motors powstał zaledwie dwa tygodnie temu. Kat DeLorean może czerpać pełnymi garściami ze ścieżki fatalnych decyzji biznesowych swojego ojca.