Jesteś klientem Heyah? Możesz zarejestrować numer w aplikacji

Kup starter, pobierz aplikację i zarejestruj numer – to wszystko co trzeba teraz zrobić, aby zarejestrować nową kartę SIM jako użytkownik Heyah. Rejestracji przez aplikację mobilną Moja Heyah można dokonać praktycznie w dowolnym momencie, a wystarczy do tego smartfon z systemem Android lub iOS.
Rejestracja numeru Heyah przez aplikację
Rejestracja numeru Heyah przez aplikację

Usługa rejestracji karty SIM w aplikacji Moja Heyah jest dostępna w trzech językach: polskim, angielskim oraz ukraińskim. Po wprowadzeniu numeru telefonu, który chcemy zarejestrować, numeru PUK i adresu e-mail należy potwierdzić swoją tożsamość za pomocą rozwiązania Krajowej Izby Rozliczeniowej – usługi mojeID.

Weryfikacja tożsamości bazuje na zalogowaniu się do banku, z którego usług korzysta przyszły użytkownik Heyah. Bank potwierdza tożsamość potrzebną do rejestracji karty SIM. Postępując według instrukcji na ekranie na adres e-mail otrzymamy link, za pomocą którego ustalimy hasło logowania do aplikacji Moja Heyah.

Osoby, które są już posiadaczami aplikacji Moja Heyah mogą dokonać rejestracji nowej karty SIM, logując się do swojego profilu, dodając nowy numer telefonu oraz kod PUK

Aktywacja karty SIM wymaga włączenia transmisji danych lub wykonania połączenia wychodzącego. Zakończenie procesu aktywacji poświadczy otrzymanie wiadomości SMS od operatora po zakończeniu jednej z powyższych operacji. Listę banków dostępnych w usłudze mojeID można znaleźć na stronie internetowej.

Czytaj też: T Phone Pro 5G do zgarnięcia w konkursie T-Mobile. Trzeba wykonać jedno zadanie

Alternatywnie rejestracji nowej karty SIM w Heyah można oczywiście dokonać przez telefon, pod bezpłatnym numerem 606 606 606, w punkcie rejestracji (salon T-Mobile lub punkt partnera), a także w swoim banku, logując się do systemu transakcyjnego. Bank prześle dane użytkownika bezpośrednio do Heyah.

Warto przypomnieć, że obowiązek rejestracji numeru na kartę w Polsce wprowadziła ustawa o działaniach antyterrorystycznych z dnia 10 czerwca 2016 roku.