Huawei nova 10 doczeka się wersji 5G? Hi Nova 10 5G zadebiutuje już niedługo

Jak dobrze wiemy, Huawei nie ma dostępu do układów z modemem 5G, ale to nie oznacza, że na rynek nie trafiają już smartfony producenta obsługujące sieć nowej generacji. Jak to możliwe? W ubiegłym roku sprzedano licencję chińskiej poczcie i w ten sposób na rynek trafiła seria Hi Nova 9 5G. Wygląda na to, że współpraca trwa w najlepsze, bo już niedługo premiery doczeka się Hi Nova 10 5G.
Huawei nova 10

Huawei nova 10

W przypadku nova 9 już na pierwszy rzut oka było widać, że Hi Nova 9 5G wygląda bardzo podobnie, podobnie zresztą w kwestii specyfikacji — różnic zbyt wielu nie było. Spodziewamy się więc, że tak samo będzie i tym razem.

Hi Nova 10 5G szykuje się na premierę

Seria nova 10 zadebiutowała na początku roku, a niedawno trafiła do naszego kraju. Oczywiście z powodu sankcji — bez modemów 5G. Jednak dzięki współpracy z  China Post Communications na chiński rynek ma zawitać też wariant 5G, choć już pod nazwą Hi Nova 10 5G. Według popularnego leakstera, Factory Director ShiGuan, premiera zaplanowana została na 20 października.

Zachwycające smartfony z serii Huawei nova 10 trafią do Europy
Huawei nova 10

Pod kątem specyfikacji urządzenie ma niewiele różnić się od nova 10 i jeśli weźmiemy za przykład Hi Nova 9 5G – różnice będą raczej znikome. Oznacza to, że urządzenie będzie zapewne wyposażone 6,7-calowy ekran OLED o rozdzielczości 2562 × 1200 pikseli i częstotliwości odświeżania 120 Hz. Napędzającym go układem będzie Snapdragon 778G już w wersji 5G. Oprócz tego specyfikacja powinna objąć baterię 4000 mAh z szybkim ładowaniem 66 W, a także 60-megapikselowy aparat do selfie i potrójny moduł aparatów z tyłu — główny 50 Mpix + ultraszerokokątny 8 Mpix + makro 2 Mpix.