Pakiet Office staje się kasetą VHS. Koniec pewnej epoki. Pierwsza taka zmiana od 30 lat

Za kilkanaście lat będziemy opowiadać swoim dzieciom czym był pakiet biurowy Microsoft Office, podobnie jak dziś z rozdziawionymi ustami słuchają o kasetach VHS i próbują używać ołówka w połączeniu z kasetami magnetofonowymi. Słynna marka przechodzi właśnie na emeryturę.
Microsoft 365
Microsoft 365

Jeśli korzystasz z dowolnej aplikacji pakietu Office, wkrótce możesz się mocno zdziwić. Wszystkie bowiem wkrótce zmienią się w Microsoft 365 i dostaną nowe logo. Pierwsze zmiany pojawią się na witrynie Office.com w listopadzie, a następnie w styczniu zmiana nazwy obejmie aplikacje pakietu Office dla systemów Windows, iOS i Android.

Na pakiet Microsoft 365 będą się w sumie składać aplikacje Teams, Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Loop, Clipchamp, Stream oraz nowy produkt Microsoftu – Designer. Marka Microsoft Office nie wygaszona od razu. Nadal klientom indywidualnym i firmom będą oferowane jednorazowe zakupy pakietu Office w ramach planów Office 2021 i Office LTSC.

Tak jak dotychczas programy wchodzące w skład pakietu Microsoft 365 będzie można kupować osobno, w ramach licencji indywidualnych oraz firmowych

W ramach nowego brandingu Microsoft nie przewiduje się żadnych zmian w cenach swoich usług. Koncern od lat buduje markę, po zmianie nazwy subskrypcji Office 365 na Microsoft 365. Pożegnanie z marką Office wydaje się być naturalną konsekwencją tej strategii, aczkolwiek starszych użytkowników trudno będzie przekonać do zmiany przyzwyczajeń.

Czytaj też: Microsoft porzuci standardy bezpieczeństwa w przeglądarkach. Czy jest się czego bać?

Wyobrażacie sobie używanie nazwy nowej marki w zwykłych rozmowach? “Czy ten komputer ma zainstalowany pakiet Microsoft 365?” zamiast “Czy ten komputer ma zainstalowany pakiet Office?” Pewnie z czasem przyzwyczaimy się do tego, że Office dla Microsoftu to już przeszłość.

Ja tymczasem nadal będę uparcie mówić o pakiecie biurowym per “Office”, czy to się komuś na górze podoba czy nie. Freedom!