Perfect Picture – Canon partnerem pierwszego reality show o fotografii

Perfect Picture – to pierwszy w Polsce reality show poświęcony fotografii. Sprzęt do nowego programu TVN 7 dostarczył Canon. Co wiemy o przedsięwzięciu?
Perfect Picture – Canon partnerem pierwszego reality show o fotografii

Czym jest Perfect Picture?

Prowadzony przez Patrycję Kazadi program TVN 7 to 8-odcinkowy reality show poświęcony fotografii. W każdym z odcinków uczestnicy staną przed dwoma zadaniami z różnych dziecin fotografii. Ich prace będą oceniane przez ekspertów z branży fotograficznej. Sesje fotograficzne będą maksymalnie… udziwnione. Jak przekonują twórcy programu, niektóre ekstremalne, wymagające tężyzny fizycznej lub wyjścia poza własną strefę komfortu, inne bazujące na pracy z ludźmi, gdzie liczy się dobra komunikacja i cierpliwość.

Z aparatami w rękach pojawią się znane osoby, które jeśli do tej pory miały styczność z fotografią, to raczej po tej drugiej stronie obiektywu. Choć same na co dzień robią dużo zdjęć, to wykorzystują do tego wyłącznie smartfony.

Czytaj też: Canon EOS R7 – świetny aparat, ale czy Canon wie, co robi?

Canon jest partnerem technologicznym programu. Po obu stronach… obrazu

Uczestnicy programu będą posługiwać się aparatami marki Canon. Będą to aparaty z najwyższej serii EOS R. Na planie pojawią się wraz z całą gamą obiektywów oraz drukarkami – domową PIXMA G640 oraz profesjonalną imagePROGRAF PRO-1000.

Tym czego nie zobaczymy na ekranie jest… więcej sprzętu Canona. Do realizacji programu posłużyły kamery z profesjonalnych serii Cinema EOS – EOS C500 Mark II, EOS C300 Mark III oraz EOS C70. Sprzęt Canona trafi też do zwycięzcy programu. Będzie to EOS R6 z obiektywem RF 24-105mm oraz drukarka MegaTank PIXMA G640. Do pozostałych uczestników trafią inne, nieujawnione jeszcze, sprzęty marki.

Pierwszy odcinek programu Perfect Picture zostanie wyemitowany 7 października o 19:30 w TVN 7. Kolejne będzie można obejrzeć co tydzień, w każdy piątek o tej samej porze.