Dzięki tym nowościom funkcja “Znajdź na stronie” w Microsoft Edge będzie jeszcze lepsza

Microsoft pracuje właśnie nad kolejnym ulepszeniem dla swojej przeglądarki Edge. Tym razem chodzi o dodanie bardziej zaawansowanych funkcji w opcji “Znajdź na stronie”.
Microsoft Edge
Microsoft Edge

Firma Microsoft pracuje nad ulepszeniem funkcji „Znajdź na stronie” w przeglądarce Edge

Jeśli szukamy w sieci jakichś konkretnych informacji, czasem musimy przekopywać się przez witryny z dużą ilością tekstu. By coś na nich odnaleźć, wykorzystujemy funkcję “Znajdź na stronie”, która jednak nie zawsze wystarczy, bo po prostu pozwala nam na wyszukiwanie po słowach/frazach/znakach. Tych w danym tekście mogą być setki, więc tak czy inaczej, będziemy musieli przeglądać je po kolei. Na szczęście Microsoft postanowił to ulepszyć.

Opcja “Znajdź na stronie” zostanie wzbogacona o bardziej zaawansowane funkcje wyszukiwania, takie jak znajdowanie powiązanych słów, przypadków dopasowania, całych słów i znaków diakrytycznych. Oprócz tego pojawią się inne dodatkowe opcje:

  • Uwzględnij pokrewne dopasowania — przeglądarka podświetli słowa i wyrażenia, które mogą być powiązane lub podobne do naszego wyszukiwania.
  • Dopasuj wielkość liter — umożliwia wyszukiwanie z uwzględnieniem wielkości liter, na przykład znalezienie określonego słowa pisanego wielkimi literami.
  • Dopasuj całość — ta opcja umożliwia wyszukiwanie tylko słów i pomija te części słów, które pasują do zapytania wyszukiwania — jeśli np. wyszukujemy słowo “że”, to dzięki tej opcji nie będą nam się wyświetlały słowa, które “że” zawierają.
  • Dopasuj znaki diakrytyczne – pozwala znaleźć tylko znaki akcentowane. Ta opcja będzie dobrze współpracować z nowym narzędziem Quick Accent w PowerToys.

Testy funkcji właśnie trwają, ale dostęp mają do niej tylko nieliczni testerzy w kanale Canary. Nie wiemy jeszcze, kiedy Microsoft wdroży nowości do stabilnej wersji Edge, ale jeśli czegoś się dowiemy – damy Wam znać.