Microsoft łata błędy i dodaje fajne nowości. Windows 11 będzie jeszcze lepszy

Windows 11 Insider Preview w kanale Dev dostał kolejną aktualizację. Kompilacja 25252, która wprowadza kilka nowości, takich jak nowa ikona VPN na pasku zadań czy nowe ikony wizualne paska wyszukiwania. Dodatkowo nie zabrakło poprawek błędów.
Microsoft łata błędy i dodaje fajne nowości. Windows 11 będzie jeszcze lepszy

W kanale deweloperskim pojawił się Windows 11 Build 25252, a wraz z nim kilka usprawnień i nowości

Nowy wskaźnik VPN

W zasobniku systemowym na pasku zadań pojawiła się ikona VPN, która pozwala łatwo sprawdzić, czy połączenie przechodzi przez sieć VPN. By uzyskać dostęp do Szybkich ustawień nie trzeba jej nawet klikać, wystarczy najechać myszką, a podstawowe informacje zostaną wyświetlone. Warto pamiętać, że pojawi się ona po wykryciu i skonfigurowaniu przez Windows połączenia VPN.

Źródło: Microsoft

Zmiany w pasku wyszukiwania

Microsoft już od dłuższego czasu testuje różne wersje wyglądu wyszukiwarki systemowej umieszczonej na pasku zadań. W oparciu o informacje zwrotne od testerów wprowadzane są stosowne poprawki i zmiany. Firma twierdzi, że teraz użytkownicy będą mieli możliwość zmiany sposobu wyszukiwania na pasku zadań. Dokonać tego można  w Ustawieniach > Personalizacja > Pasek zadań > Elementy paska zadań.

Źródło: Microsoft

Jakie błędy poprawiono w najnowszej kompilacji?

  • Nowy build rozwiązał problem z awariami explorer.exe podczas korzystania z kombinacji klawiszy Alt+F4 z otwartym wysuwanym menu ukrytych ikon w zasobniku systemowym.
  • Etykietka ikony baterii poinformuje, gdy urządzenie będzie się powoli ładować.
  • Użytkownicy, którzy mają pasek zadań zoptymalizowany pod kątem tabletów, mogą rozwinąć pasek zadań bez wywoływania menu Start.
  • Naprawiono błąd, który mógł powodować, że listy przeskakiwania na pasku zadań i miniatury podglądu nie pojawiały się we właściwych miejscach na urządzeniach 2 w 1.
  • Naprawiono problem z folderami w menu Start, które nie otwierały się przy pierwszej próbie.
  •  System Windows nie powinien wprowadzać komputera w tryb uśpienia, jeśli został skonfigurowany do pozostawania w stanie czuwania. 
  • Naprawiono również błąd z wolniejszym niż zwykle kopiowaniem plików z sieci na dyski lokalne.
  • Naprawiono problem, który powodował awarie niektórych aplikacji (w tym Media Player) podczas odtwarzania multimediów w tle.