mObywatel z użyteczną nowością. Wniosek o dodatek na ogrzewanie złożysz w aplikacji

Aplikacja mObywatel wciąż dostaje nowe funkcje, których zadaniem jest ułatwienie nam codziennego życia i to nie tylko przez możliwość przechowywania w niej cyfrowych dokumentów. Już za kilka dni w aplikacji pojawią się kolejne nowości, tym razem związane z ogrzewaniem domu.
Źródło: CyfryzacjaKPRM

Źródło: CyfryzacjaKPRM

Kolejne funkcje trafią na pokład aplikacji mObywatel. Dzięki nim można dostać nawet 1500 zł

Podczas piątkowej konferencji w KPRM minister Janusz Cieszyński ogłosił, że rządowa aplikacji mObywatel od 1 grudnia będzie oferowała możliwość złożenia dwóch nowych wniosków:

  • o dodatek elektryczny dla gospodarstw domowych,
  • o preferencyjny zakup węgla dla gospodarstw domowych.

Warto jednak wiedzieć, że będzie to również możliwe na stronie cieplo.gov.pl. W obu tych miejscach od 25 listopada można również sprawdzić i porównać ceny opału (dostępne punkty sprzedaży, najniższe aktualne ceny itp.). Dostawcy mogą tam też dołączyć do bazy.

Od dziś sprawy związane z zakupem opału czy kwestiami energii, będziemy mogli załatwić online. Uruchamiamy kolejne usługi, aplikacja mObywatel staje się aplikacją transakcyjną. To duży krok do przodu – powiedział Janusz Cieszyński, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w KPRM.
Źródło: CyfryzacjaKPRM

Składając wniosek o dodatek elektryczny, można uzyskać dodatek za prąd wynoszący od 1000 do 1500 zł. Jest to pomoc przygotowana przez rzad dla gospodarstw domowych ogrzewanych głównie energią elektryczną. Natomiast wniosek o preferencyjny zakup węgla daje możliwość zakupu opału w cenie nie większej niż 2000 zł, choć tutaj warto pamiętać, że wnioskodawca musi być uprawniony do uzyskania dodatku węglowego.

Przypomniano też, że do 30 listopada bieżącego roku w aplikacji można złożyć wniosek o dodatek do źródeł ciepła, natomiast do czerwca 2023 roku — oświadczenie dotyczące zwiększenia limitu na energię elektryczną.