Nagrody Apple App Store rozdane już po raz dziesiąty. Oto najlepsze aplikacje i gry w 2022 roku

Apple ogłosił zwycięzców dorocznych nagród App Store Award. Redaktorzy App Store wybrali najlepsze aplikacje i gry, doceniając pracę dużych międzynarodowych zespołów i indywidualnych programistów. Pod uwagę brano innowacje techniczne, projekty, a także doświadczenia użytkowników oraz ogólny wpływ gier i aplikacji na życie odbiorców.
Nagrody Apple App Store rozdane już po raz dziesiąty. Oto najlepsze aplikacje i gry w 2022 roku

Ciekawi, które gry i aplikacje na  iPhone’a, iPada, Maca i Apple TV są najlepsze? A może które programy mają największy wpływ kulturowy według Apple’a? Na te pytania odpowiedzi udziela nam lista laureatów dziesiątej już edycji Apple App Store. Kategorie obejmują najlepsze aplikacje i gry na iPhone’a, iPada, Maca i Apple TV. Mamy także zwycięzców aplikacji Apple Watch roku, gry Apple Arcade roku i pięciu zwycięzców w kategorii Cultural Impact.

Lista zwycięzców nagród Apple App Store w 2022 roku

Aplikacje:

 • W kategorii Aplikacja roku na iPhone’a wielkim zwycięzcą jest BeReal, aplikacja społecznościowa dająca wgląd w prawdziwe życie znajomych. Pozwala użytkownikom tylko raz dziennie udostępnić selfie i zdjęcie z tylnej kamery, a dopiero po jego opublikowaniu można zajrzeć w to, co udostępnili znajomi.
BeReal – aplikacja roku na iPhone’a
 • Aplikacją roku na iPada zostało GoodNotes 5, czyli aplikacja do cyfrowych notatek oferująca świetną obsługę Apple Pencil i wiele narzędzi do współpracy.
 • Nagrodę Aplikacji roku na Maca zgarnęło MacFamilyTree 10 – aplikacja genealogiczna umożliwiająca łatwe porządkowanie, dokumentowanie i wizualizowanie historii rodziny.
MacFamillyTree 10 — aplikacja roku na Maca
 • Nie zabrakło też nagrody dla Aplikacji roku na Apple Watch, którą został Gentler Streak. To apka fitnessowa, której celem jest pomoc użytkownikom w zrównoważeniu ich kondycji i odpoczynku.
 • Tymczasem Aplikacją roku na Apple TV został ViX, który zapewnia duży wybór hiszpańskich filmów, programów telewizyjnych i wydarzeń sportowych na żywo w jednym miejscu.

Gry:

 • Grą roku na iPhone’a został Apex Legends Mobile – ta oparta na strategii strzelanka typu battle royale przenosi legendarne postacie z serii Apex Legends do mobilnego trybu wieloosobowego.
Apex Legend Mobile — gra roku na iPhone’a
 • Najlepszą grą na iPada zostało Moncage, czyli nowe podejście do przygodowych puzzli. W grze wszystkie poziomy rozgrywają się w tajemniczym sześcianie z unikalnymi projektami dla każdego poziomu.
 • Inscryption to gra roku na Maca – karciana przygodówka z niespodziewanymi zwrotami akcji.
 • Na Apple TV grą roku zostało El Hijo, skradanka osadzona na Dzikim Zachodzie, która opowiada o przygodach sześcioletniego chłopca z sieroty radzącego sobie z życiowymi wyzwaniami.
El Hijo – gra roku na Apple TV
 • Grą roku w Apple Arcade wybrano natomiast Wylde Flowers, oferującą niezwykle różnorodny idylliczny świat z czarami, wyrażaniem siebie i wieloma możliwościami.

Przyznano również nagrody za wpływ kulturowy. Tutaj mamy pięciu zwycięzców:

 • How We Feel  – ta aplikacja pomaga użytkownikom ubrać trudne emocje w słowa i przedstawia strategie radzenia sobie z tymi emocjami w codziennym życiu.
 • Dot’s Home to gra dająca wgląd w historyczne niesprawiedliwości, które poznajemy podczas podróży w czasie.
 • Gra Inua to hołd dziedzictwu Inuitów, których folklor i niezwykła kultura są sercem tej opowieści.
 • Locket Widget, czyli aplikacja pozwalająca na stworzenie niezwykłej więzi między bliskimi, wolnej od tradycyjnych nacisków mediów społecznościowych.
 • Waterllama pokazuje, że dbanie o odpowiednie nawodnienie może być przy okazji świetną zabawą, a wszystko to dzięki kreatywnym wyzwaniom, przypomnieniom i uroczym postaciom.