Kto oferuje najszybszy internet w Polsce? Według rankingu Speedtest odpowiedź jest jedna

Stronę Speedtest służącą do sprawdzenia prędkości oraz opóźnień swojego połączenia Internetowego kojarzy zapewne każdy. Udostępnione właśnie wyniki zdają się to potwierdzać, bo tylko w październiku 2022 roku dokonano na niej 3,6 milionów pomiarów, z których wyłuskano te firmy, które zapewniał najwyższe transfery. Który operator ma najszybszy internet w Polsce?
Kto oferuje najszybszy internet w Polsce? Według rankingu Speedtest odpowiedź jest jedna

Kto ma najszybszy internet w Polsce? Speedtest pokazuje, że najlepsi dostawcy Internetu mają do zaoferowania mniej więcej to samo

Ogólnopolskie zestawienie firm zapewniających najlepsze połączenia Internetowe potwierdziło trwającą już pięć miesięcy hegemonię T-Mobile Stacjonarny w przypadku połączenia domowego z 222,5 Mb/s pobierania, 96,7 Mb/s wysyłania i opóźnieniami na poziomie 16 ms. Trudno jednak nie zwrócić uwagi na to, że przeprowadzonych testów to łącze miało najmniej, bo ponad 5 razy mniej, niż zwycięzca w tej kwestii (UPC – 205,8 Mb/s pobierania i 41,9 Mb/s wysyłania). Warto jednocześnie wyróżnić połączenie INEA, które zdeklasowało konkurencję pod kątem opóźnienia (11 ms) oraz prędkości wysyłania – aż 191,1 Mb/s.

Czytaj też: Samsung szykuje się na spadki, a Apple podkręca produkcję. Kryzys nie oszczędza nikogo

W kwestii połączeń komórkowych to również T-Mobile kontynuuje swoją dominację już czwarty miesiąc, zapewniając średnio 44 Mb/s pobierania i 11,5 Mb/s wysyłania przy 31-milisekundowym opóźnieniu. W tym zestawieniu liczba testów jest już zbliżona, więc wynik jest zdecydowanie dokładniejszy, ale patrząc na różnice w transferach i opóźnieniu, wcale nie są takie duże. Gdyby nie Plus i jego 39,3 Mb/s pobierania i 10,1 Mb/s wysyłania, Top 4 dostawców mobilnego Internetu miałoby bardzo zbliżone wyniki, bo zamykające się w różnicach ledwie kilku procent.

Czytaj też: Coś pięknego. Google Pixel Fold istnieje i zapowiada się spektakularnie

Połączenie połączeniu nigdy nie jest równe, bo zależy od miejsca naszego zamieszkania i aktualnego stanu oraz obciążenia infrastruktury. Tyczy się to zwłaszcza sieci komórkowych, więc musicie wiedzieć, że tego typu zestawienia mają jedynie naprowadzić na konkretną firmę i zdecydowanie nie powinniśmy brać ich za pewnik. Przed dokonaniem wyboru najlepiej podpytać osoby mieszkające w okolicy, jak sprawuje się dany operator na dłuższą metę.