Młody adepcie sztuki fotograficznej – Canon chce Ci pomóc

Rusza siódma edycja programu dla studentów Canon Student Development Programme 2023. Jeśli studiujesz i interesujesz się fotografią, to jest ostatnia szansa, żeby skorzystać ze wsparcia fotograficznego giganta.
Młody adepcie sztuki fotograficznej – Canon chce Ci pomóc

Czym jest Canon Student Development Programme 2023?

Skierowany do studentów z Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu program Canon Student Development Programme 2023 (CSDP) można nazwać czymś w rodzaju programem opieki nad młodymi, aspirującymi fotografami, który może pochwalić się niemałymi sukcesami. Jego absolwenci publikują dzisiaj swoje prace na łamach największych tytułów, takich jak New York Times czy Guardian.

Spośród zgłoszeń wybrana zostanie setka szczęśliwców, którzy otrzymają indywidualnych ekspertów-mentorów. To oni będą dbać o początki kariery młodych twórców. Oceniać ich prace, podpowiadać i pomagać w planowaniu ścieżki rozwoju. Pomoc obejmuje nie tylko samo fotografowanie, ale co jest niemniej ważne, również edycję zdjęć. Współpraca z mentorami jest zaplanowana na okres letni.

Czytaj też: Jaki aparat fotograficzny do 5000 zł? Oto najlepsze propozycje

Kolejnym krokiem są pięciodniowe warsztaty Canon w hiszpańskiej Gironie, na które pojedzie najlepsza 30-tka. Finałem wydarzenia będzie wizyta na międzynarodowym festiwalu fotoreportażu Visa pour l’Image w Perpignan (Francja). Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli wymienić się doświadczenia oraz poznać sławy światowej fotografii, od których będą mogli otrzymać cenne rady.

Cały program kończy się udziałem w Hamburg Portfolio Review, w którym wystartuje piątka najlepszych fotografów, ale też warto pamiętać, że będąc na każdym etapie CSDP, można się poczuć jak zwycięzca, bo każdy z nich może wiele nauczyć.

Czytaj też: Jaki aparat do 2000 zł? 6 propozycji dla zaczynających przygodę z fotografią

Zgłoszenia tylko do 16 kwietnia

Na zgłoszenie zostały praktycznie ostatnie godziny. Rejestracja kończy się 16 kwietnia 2023 roku. Aby wziąć udział w programie, należy wypełnić formularz dostępny na dedykowanej stronie internetowej.