Telewizory Samsung 2023 – tak szerokiej oferty jeszcze nie było

Tegoroczne portfolio telewizorów Samsung jest niezwykle bogate. Firma zróżnicowała swoją ofertę tak bardzo, że każdy znajdzie model dla siebie, wybierając z linii Excellence Line, OLED, Neo QLED, QLED i Crystal UHD. Urządzenia zapewniają świetną jakość obrazu wspieraną przez sztuczną inteligencję, udoskonalony i nowoczesny design, duże możliwości audio oraz nowe technologie i funkcje, dzięki którym domowa rozrywka wejdzie na zupełnie nowy poziom.
Telewizory Samsung 2023 – tak szerokiej oferty jeszcze nie było

Oto jak prezentuje się tegoroczne portfolio telewizorów Samsung

Najlepszą serią telewizorów Samsung jest w tym roku linia Excellence Line. Dzięki połączeniu zaawansowanych technologii ze spektakularnym wręcz designem od tych ekranów trudno będzie oderwać wzrok. Seria obejmuje trzy modele QN900C, QN800C i QN700C, które dostępne są w przekątnych od 55 do 85 cali. W 2023 telewizory Excellence Line NEO QLED 8K – QN900C, QN800C – otrzymały jeszcze mocniejszy Neuronowy Procesor AI Quantum 8K, który zwiększa możliwości w zakresie skalowania obrazu do jakości jak najbliższej 8K. Proces skalowania oparty jest aż na 64 wielomodelowych sieciach neuronowych (w poprzedniej generacji było ich 20). Dodatkowo model Excellence Line QN900C oferuje odświeżanie 144 Hz. Przekłada się to na jeszcze większy realizm.

Na pokładzie tegorocznych modeli Excellence Line znalazł się też moduł One Connect Pro, który pozwala uporządkować przewody – wystarczy podłączyć je do niewielkiej skrzynki, którą można umieścić obok telewizora lub przymocować do stopy. W połączeniu z dopracowanym w każdym calu designem i Bezgranicznym Ekranem w modelu QN900C można będzie przenieść się w sam środek akcji.

OLED w dwóch odsłonach

W tym roku do oferty dołączyły też dwa modele telewizorów OLED – S90C i S95C. Wyróżnia je unikatowe połączenie matrycy Samsung OLED z samoemisyjnymi pikselami OLED z kropką kwantową (Quantum Dot), przekłada się to na głęboką czerń i szeroką paletę żywych kolorów. Już nie trzeba chodzić do kina, bo iście kinowe doświadczenia można mieć we własnym domu. Samsung zadbał też o nowoczesną i minimalistyczą konstrukcję. Model S95C wyróżnia się smukłością, tak cienkiego telewizora w ofercie Samsunga nie znajdziemy – obudowa ma zaledwie ok. 11 mm głębokości. Ten efekt osiągnięto m.in. poprzez przeniesienie złącz do zewnętrznego modułu One Connect Pro. Do 24 kwietnia telewizor S95C można zamawiać w przedsprzedaży. Telewizory Samsung OLED będą dostępne w trzech rozmiarach 55, 65 i 77 cali.

Seria Neo QLED 4K to w tym roku trzy telewizory QN95C, QN92C, QN85C. W zależności od modelu dostępne są w rozmiarach od 43 do 85 cali. Wszystkie modele wykorzystują technologię Quantum Mini LED, która pozwala na bardzo precyzyjne sterowanie podświetleniem ekranu m.in. dzięki 14-bitowej skali luminancji. Tym samym widzowie mogą cieszyć się bardziej szczegółowym obrazem i to zarówno w ciemnych, jak i jasnych scenach.

Wśród nowości, które znajdziemy w tej serii jest m.in. Automatyczny Remastering HDR, który poprzez wykorzystanie sztucznej inteligencji przekształca treści SDR na treści w jakości HDR. Na podstawie analizy różnic między materiałami algorytm proponuje ulepszenia w obszarach, takich jak jasność, kolory i szczegóły, aby dostarczyć obraz w stylu HDR. Telewizory QN92C i QN95C oferują Powłokę Antyrefleksyjną, która ogranicza refleksy i odbicia światła, oraz Ultra Szeroki Kąt Widzenia (lepsza widoczność szczegółów obrazu także patrząc z boku). Z kolei najwyższy model z tej serii, czyli QN95C przynosi odświeżanie 144 Hz i dołączoną w zestawie kamerę z magnetycznym mocowaniem (łatwy montaż i demontaż) – idealne rozwiązanie dla osób, które wykorzystują największy domowy ekran do pracy czy po prostu często prowadzą rozmowy online. 

Wspólne cechy telewizorów Samsung 2023

Tegoroczne telewizory Samsung zyskały szereg dodatkowych rozwiązań, o których warto wspomnieć. Na początek Tryb Eco, który jest predefiniowany na wszystkich nowych telewizorach. To rozwiązanie dla widzów, którzy chcą świadomie korzystać z energii elektrycznej i optymalizować jej zużycie. Teraz można to także monitorować na bieżąco za pośrednictwem aplikacji SmartThings i wybraniu opcji Energy. Wystarczy jednorazowa konfiguracja i dodanie telewizora do listy domowych urządzeń.

SmartThings to aplikacja, która pozwala kreować doświadczenia inteligentnego domu na własnych zasadach. W tym roku telewizory Samsung – począwszy od modelu Q60C – odegrają ważną rolę w procesie integracji różnych domowych urządzeń. Zostały wyposażone we wbudowany Hub IoT, dzięki któremu ekosystem można będzie zbudować bez dodatkowych zewnętrznych urządzeń wielu firm3 – w tym scenariuszu to telewizor stanie się centralnym elementem tego ekosystemu.

Wszystkie tegoroczne telewizory Samsung, jako Smart TV oferują odświeżony i sprawniejszy Smart Hub, który pomoże jeszcze lepiej odnaleźć się w coraz bogatszej ofercie platform VoD. Treści wyświetlane są z podziałem na kilka kategorii zoptymalizowanych pod kątem wcześniejszych zainteresowań. Dzięki temu odkrywanie nowych seriali czy filmów będzie jeszcze łatwiejsze. Oferta dostępnych aplikacji to nie tylko te filmowo serialowe, jak HBO Max, Netflix czy Disney+, ale także te gamingowe jak Xbox, NVIDIA GeForce NOW i Utomik czy muzyczne Spotify, Apple Music i Tidal.

Jeśli chodzi o możliwości audio nowych telewizorów to wszystkie oferują wsparcie dla Q-Symphony. W tym momencie warto wspomnieć, że niebawem na polski rynek wejdą także tegoroczne soundbary Q-Serii – HW-Q60C, HW-Q600C, HW-Q700C, HW-Q800C, HW-Q930 oraz HW-Q990C.