Infinix prezentuje serię NOTE 30. Trzy nowe modele debiutują na globalnym rynku

Portoflio smartfonów firmy Infinix stale się rozrasta. Teraz do oferty dołączyła seria NOTE 30, w skład której weszły trzy modele – NOTE 30, NOTE 30 Pro oraz NOTE 30 5G. Producent wyposażył je w nową technologię szybkiego ładowania i dźwięk od JBL, choć to oczywiście jeszcze nie wszystko.
Infinix prezentuje serię NOTE 30. Trzy nowe modele debiutują na globalnym rynku

Seria Infinix NOTE 30 zalicza globalną premierę. Co oferuje?

Wyświetlacze smartfonów z serii NOTE 30 (wszystkie mają przekątną 6,78″) obsługują częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz, dzięki czemu niezależnie od modelu można liczyć na płynny obraz. Producent zadbał też o dedykowane algorytmy, które pozwalają na dostosowanie częstotliwości odświeżania do działań użytkownika, zapewniając lepszą płynność przy mniejszym zużyciu energii. Ponadto wszystkie modele posiadają tryb ochrony oczu z certyfikatem TÜV Rheinland, który pomaga przy intensywnym korzystaniu z urządzenia, szczególnie po zmroku. Najnowsza seria oferuje też wysokiej jakości dźwięk dzięki połączeniu podwójnych głośników i programowego dostrojenia brzmienia przez inżynierów JBL. Użytkownicy modeli NOTE 30 będą mogli cieszyć się dźwiękiem bogatym w zrównoważone średnie tony, wzmocniony bas, pozwalający na odtwarzanie autentycznych brzmień wysokiej jakości.

Infinix NOTE 30

Warto oczywiście zwrócić uwagę na technologię All-Round FastCharge, odpowiadającą w nowych modelach za szybkie ładowanie. Rozwiązanie to zapewnia, prócz standardowego ładowania przewodowego i bezprzewodowego, również:

  • ładowanie zwrotne, które pozwala na korzystanie ze smartfona, jak z powerbanka i ładowanie za jego pomocą innych urządzeń, przewodowo i bezprzewodowo;
  • ładowanie obejściowe, które umożliwia zasilanie smartfona bezpośrednio przez ładowarkę przewodową bez używania baterii telefonu, co skutkuje spadkiem temperatury urządzenia o średnio 2℃-7℃;
  • bezpieczne ładowanie nocą, które za sprawą autorskiego algorytmu dba o to, by smartfon ładował się do 80% podczas snu i dokończył ładowanie tuż przed ustawioną w telefonie pobudką,
  • ładowanie wieloprotokołowe kompatybilne z protokołem PD 3.0 umożliwia ładowanie innych urządzeń przy użyciu ładowarki z zestawu.

Jeśli zaś chodzi o prędkość obsługiwaną przez poszczególne modele, NOTE 30 Pro oferuje ładowanie przewodowe z mocą 68 W i bezprzewodowe 15 W. Natomiast modele NOTE 30 i NOTE 30 5G obsługują ładowanie przewodowe o mocy 45 W. Wszystkie trzy smartfony wyposażono w akumulatory 5000 mAh.

Przechodząc natomiast do bardziej szczegółowej specyfikacji. Infinix NOTE 30 Pro napędzany jest przez układ MediaTek Helio G99 wspierany przez 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci wbudowanej. Ten sam procesor znalazł się też na pokładzie modelu NOTE 30, choć w tym przypadku mamy tylko wersję z 128 GB pamięci masowej. Oba te modele wyposażono również w główny aparat o rozdzielczości 108 Mpix. Różnią się jednak rozdzielczością przedniego aparatu. W modelu Pro jest to 32 Mpix, natomiast w podstawowym NOTE 30 – 16 Mpix.

Infinix NOTE 30 5G

Infinix NOTE 30 5G został nieco okrojony, by zaoferować obsługę łączności 5G. Mamy tutaj układ Dimensity 6080 w połączeniu z 8 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej oraz aparat główny 64 Mpix. Przedni, tak jak w NOTE 30, ma rozdzielczość 16 Mpix. Cała seria ma też dodatkowy aparat 2 Mpix i moduł AI.

Infinix NOTE 30 Pro

Wszystkie trzy urządzenia pozwalają na skorzystanie z trybu Dual View, czyli jednoczesnego rejestrowania obrazów z przedniego i tylnego obiektywu. Mają też przednią lampę błyskową, dzięki której można robić zdjęcia selfie nawet w trudniejszych warunkach oświetleniowych. Warto też wspomnieć, że cała nowa seria obsługuje technologię Ultra Power Signal (UPS). To najnowsze rozwiązanie Infinix zoptymalizowano pod kątem korzystania z urządzeń w miejscach, gdzie sygnał jest gorszy (windy, piwnice czy miejsca odległe od miasta). Technologia UPS znacznie poprawia jakość sygnału sieci komórkowej, nawet do 40%, a Wi-fi nawet do 100%. Może inteligentnie przełączać między nadajnikami, przyspieszać działanie sieci i zmniejszać opóźnienie jej działania podczas grania w gry, oglądania filmów czy pobierania treści.

Ceny i dokładna data premiery w Polsce pozostają jeszcze nieznane. Infinix wyjawił jednak, że ceny nie przekroczą 300 dolarów, czyli około 1250 zł.