Zakrzywiony monitor LG Ultragear ma aż 49″. Dzięki niemu spojrzysz na grę z szerszej perspektywy

LG wzbogacił właśnie swoją ofertę o najnowsyz monitor gamingowy LG UltraGear 49GR85DC, który może poszczycić się zakrzywioną 49-calową matrycą o wysokiej częstotliwości odświeżania oraz proporcjach 32:9. Producent zadbał o szereg zaawansowanych funkcji, które uprzyjemnią granie na tak szerokim ekranie, jednak nie jest to tylko produkt gamingowy, bo świetnie nada się do innego typu rozrywki lub do pracy biurowej.
Zakrzywiony monitor LG Ultragear ma aż 49″. Dzięki niemu spojrzysz na grę z szerszej perspektywy

Oto monitor LG UltraGear 49GR85DC z zakrzywionym 49‑calowym ekranem o proporcjach 32:9 i ultrawysokiej częstotliwości odświeżania

Nowy monitor gamingowy LG UltraGear wyposażony jest w 49-calowy ekran o rozdzielczości Dual QHD (5120 x 1440) i zakrzywieniu 1000R. Generuje ostry, żywy obraz, który wypełnia całe pole widzenia użytkownika. Połączenie dużej szerokości ekranu i częstotliwości odświeżania 240 Hz1 pomaga stworzyć rozległe i szybciej reagujące środowisko gry – dzięki temu akcja wydaje się być bardziej realna i dynamiczna. Model 49GR85DC ma także certyfikat VESA DisplayHDR 1000 i oferuje kontrast 3000:1 oraz jasność szczytową 1000 nitów2, co pozwala uzyskać żywe kolory i głębokie, czernie. Dzięki niemal bezramkowej konstrukcji monitor pomaga użytkownikom zachować koncentrację podczas walki z przeciwnikami lub odkrywania ulubionych wirtualnych światów.

Warto jednak podkreślić, że LG UltraGear 49GR85DC nadaje się nie tylko do gier: oferuje szereg funkcji wielozadaniowych, które pozwalają użytkownikom w pełni wykorzystać jego wydłużony ekran o proporcjach 32:9. Monitor obsługuje tryby Picture-in-Picture (PIP) oraz Picture-by-Picture (PBP). Tryb PIP pozwala użytkownikom wyświetlać zawartość z drugiego podłączonego urządzenia w dodatkowym oknie, natomiast tryb PBP umożliwia pracę z wieloma otwartymi oknami jednocześnie, wygodnie dzieląc ekran na dwie odrębne części.

Po stronie łączności mamy tutaj DisplayPort 1.4 i HDMI 2.1. Pozwala to cieszyć się płynną grą przy 240 Hz w rozdzielczości Dual QHD. Dodatkowo zakrzywiony UltraGear ulepsza wrażenia z gry dzięki podświetleniu LED Hexagon i obsłudze DTS Headphone:X. Jest to zaawansowane rozwiązanie audio, które dostarcza dźwięk przestrzenny za pośrednictwem słuchawek przewodowych.

Wraz z dojrzewaniem i rozwojem rynku monitorów do gier rośnie również zapotrzebowanie na duże monitory oferujące dużą częstotliwość odświeżania i doskonałą jakość obrazu. Nowy LG UltraGear został zaprojektowany z myślą o grach, ale równie dobrze nadaje się do pracy wielozadaniowej. To wszechstronny monitor klasy premium, który pokazuje nasze zaangażowanie i zdolność do zaspokajania zróżnicowanych potrzeb współczesnych konsumentów. Seo Young-jae, starszy wiceprezes i szef jednostki biznesowej IT w LG Electronics Business Solutions Company

LG wprowadziło swój najnowszy monitor na razie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale w najbliższych tygodniach pojawi się on również w Europie, a w kolejnych miesiącach też w Azji. Musimy się więc uzbroić w cierpliwość i czekać na oficjalne ogłoszenie cen.