Lubiany producent smartfonów zaskakuje. Android 14 nawet na tanich smartfonach

Google wydał już trzecią wersję beta systemu Android 14, a jego stabilna wersja powinna pojawić się w sierpniu. Najwyższy więc czas zastanowić się, czy nasze smartfony dostaną uaktualnienie. Jeśli macie urządzenia Oppo, właśnie poznaliśmy listę modeli, które kwalifikują się do aktualizacji.
Lubiany producent smartfonów zaskakuje. Android 14 nawet na tanich smartfonach

Choć Android 13 nadal nie znalazł się na pokładzie wszystkich urządzeń, na których powinien być, my już patrzymy na to, jakie nowości przyniesie jego następca. Mający zadebiutować w sierpniu Android 14 wprowadzi m.in. zegar na ekranie blokady, nowe menu skrótu, nawigację gestami, aplikację tapety emoji i wiele innych ulepszeń, o których dowiadujemy się na bieżąco, podczas trwających właśnie testów wersji beta. Oczywiście tych usprawnień będzie jeszcze więcej i mogą się one różnić w zależności od producenta i jego autorskiego interfejsu, który opracowywany jest na bazie nowego Androida.

W przypadku Oppo będzie to ColorOS 14. O nakładce wiemy na razie niewiele, ale z tego, co ujawniły nam przecieki, aktualizacja poprawi jakość komunikacji i bezproblemową integrację pomiędzy urządzeniami. Pojawi się ponadto nowa wersja inteligentnego paska bocznego, która pomoże w dostaniu się do ostatnich plików i najnowszych aplikacji. Będzie obsługiwać najnowsze zdjęcia, filmy i wiadomości, które z łatwością przeciągniemy do innych aplikacji.

Które smartfony Oppo dostaną Androida 14?

Oppo Benelux potwierdził właśnie listę 11 urządzeń, które otrzymają Androida 14. Są to przede wszystkim poprzednie flagowce, a także modele ze średniej półki z serii Reno i budżetowe Oppo A. Find X3 Pro jest najstarszym modelem na liście i będzie to jego ostatnia aktualizacja systemowa. Choć Oppo zobowiązało się pod koniec ubiegłego roku do przedłużenia wsparcia dla niektórych swoich urządzeń, deklaracja ta obejmuje tylko nowsze modele.

 • Oppo A78
 • Oppo A98
 • Oppo A77
 • Oppo A57
 • Oppo Reno7
 • Oppo Reno8
 • Oppo Reno8 T
 • Oppo Reno8 Pro
 • Oppo Find X5 Pro
 • Oppo Znajdź X5
 • Oppo Find X3 Pro

Warto przy okazji wspomnieć, że wspomniana lista dotyczy na razie tylko aktualizację smartfonów w krajach Beneluksu (Belgia, Holandia i Luksemburg), więc w naszym regonie może się ona nieco różnić, głównie dlatego, że nie wszystkie urządzenia są dostępne w Polsce. Oczywiście nie widać na niej również najnowszych urządzeń producenta, takich jak Find N2 Flip, ale temu akurat nie ma się co dziwić. W tym przypadku aktualizacja jest pewna, bo jego posiadacze od maja mogą już testować Androida 14 w wersji beta.

Czytaj też: Oppo Find X5 Pro – recenzja po pół roku. Moje spojrzenie na ten smartfon zupełnie się zmieniło

Niestety Oppo wstrzymuje się z podaniem jakichkolwiek szczegółów na temat harmonogramu wdrażania nowego systemu i spodziewam się, że na takie informacje będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.