Który mamy rok? Google Pay w Banku Millennium w końcu staje się faktem

Płatności zbliżeniowe Google Pay dostępne są w Polsce od dawna i zostały z sukcesem wdrożone w większości polskich banków. Jednym z ostatnich bastionów oporu był Bank Millennium, mimo tego, że uruchomienia usługi od lat domagali się klienci. Co więcej, bank już kilka lat temu zadeklarował, że Google Pay trafi do oferty. Przecież nie trzeba mu o tym przypominać co pół roku, prawda?
Google Pay Millenium
Google Pay Millenium

W końcu także w Millennium będzie normalnie

Sytuacja była podwójnie kuriozalna, gdyż niecałe dwa lata temu Bank Millennium udostępnił Google Pay klientom biznesowym, którzy mogli dodawać do portfela w zasadzie dowolnego typu karty. Co więcej, także niektórzy klienci indywidualni mogli korzystać z tej formy płatności, ponieważ Millennium przejęło Euro Bank, gdzie Google Pay funkcjonowało wcześniej i karty dodane do portfela przez fuzją działały dalej. Dotychczasowi i nowi klienci Millennium mogli tylko patrzeć z zazdrością lub korzystać z płatności HCE lub Blikiem zbliżeniowym.

Google Pay w Banku Millennium – lepiej późno, niż wcale

Jak donosi serwis Cashless, czas oczekiwania dobiega końca – wciąż co prawda nie ma oficjalnej informacji ze strony Banku Millennium, lecz użytkownicy kont osobistych i kart debetowych do nich przypisanych są już w stanie dodawać karty do portfela Google, kończąc okres wykluczenia – udało się to także potwierdzić mojemu redakcyjnemu koledze, od którego pochodzą zrzuty ekranu.

Bank Millennium był ostatnim mamutem, na którego poddanie się woli użytkowników przyszło czekać aż 7 lat – tyle minęło od polskiej premiery usługi Android Pay, która następnie zmieniła nazwę na Google Pay. Choć trzeba przyznać, że nie tylko tu był taki opór materii – PKO BP przed faktami ugiął się dopiero we wrześniu zeszłego roku.