Odkryj prosty sposób na lepszy sen. Kołdra obciążeniowa zmienia więcej, niż myślisz

Problemy ze snem przyczyniają się do schorzeń kardiologicznych, psychicznych czy neurologicznych. Tymczasem istnieje innowacyjne i skuteczne rozwiązanie, które znacznie poprawia jakość wypoczynku. Poznaj szczegóły i ciesz się dobrym zdrowiem przez lata.
Odkryj prosty sposób na lepszy sen. Kołdra obciążeniowa zmienia więcej, niż myślisz

Dobry sen to podstawa

Każdego dnia Twój mózg gromadzi dziesiątki informacji, które podczas snu trafiają do kory mózgowej. Jeśli wypoczywasz odpowiednio długo, ten proces przebiega bez zarzutu. Dzięki temu łatwiej się koncentrujesz i osiągasz lepsze wyniki w pracy czy nauce.

Ponadto odpowiednio długi sen wzmacnia układ odpornościowy i zapewnia regenerację tkanek. Dzięki temu osoby wypoczęte cieszą się dużo lepszym samopoczuciem i są mniej podatne na infekcje.

Optymalna długość snu różni się w zależności od wieku:

  • Noworodki (0-3 miesiące) – 14-17 godzin;
  • Niemowlęta (4-11 miesięcy) – 12-15 godzin;
  • Małe dzieci (1-2 lata) – 11-14 godzin;
  • Przedszkolaki (3-5 lat) – 10-13 godzin;
  • Dzieci w wieku szkolnym (6-13 lat) – 9-11 godzin;
  • Młodzież (14-17 lat) – 8-10 godzin;
  • Dorośli w wieku 18-64 lat – 7-9 godzin;
  • Osoby starsze powyżej 65 lat – 7-8 godzin.

Niestety 29% Europejczyków ma problemy ze snem, a wynik zawyżają Polacy (aż 34%). Śpimy zdecydowanie za krótko i ignorujemy odpowiedni wybór materaca czy pościeli. Złe nawyki powodują ciągłe przemęczenie. To jeden z czynników, który wpływa na występowanie zaburzeń psychicznych, cukrzycy typu II, a nawet zawału serca i udaru mózgu.

Na szczęście istnieje proste rozwiązanie, które znacznie poprawia jakość wypoczynku. Kołdra obciążeniowa (sensoryczna) ze specjalnym wypełnieniem sprawdzi się znakomicie wśród osób, którym doskwierają zaburzenia snu.

Czym jest kołdra obciążeniowa?

Kołdra obciążeniowa to przykrycie wypełnione kulkami antyalergicznymi, gryką lub pestkami z owoców. Choć mowa o bardzo prostym rozwiązaniu, producenci wykorzystują dorobek naukowy doświadczonych psychologów.

Dr. Temple Gradnind szukała sposobów na walkę z objawami autyzmu. W dzieciństwie sama źle znosiła kontakt fizyczny, bywała agresywna i czuła się fatalnie w towarzystwie innych osób. Postanowiła zbadać wpływ maszyny uciskającej na grupie studentów. Okazało się, że większość z nich odczuła relaks i przyjemność.

Ponadto Amerykanka zbadała teorię integracji sensorycznej autorstwa dr. A. Jean Ayres. Ta zakładała, że nacisk na ciało zapewnia relaks i obniża stres.

Z kolei terapeutka Tina Champagne postanowiła wszyć obciążenie w koc i wykazała, że to rozwiązanie zapobiega huśtawkom nastroju, bezsenności, a nawet depresji.

Zadbaj o komfort snu

Producenci kołder sensorycznych wprowadzili na rynek przykrycie, które znacznie poprawia jakość snu. Najlepsze firmy zapewniają wygodne i antyalergiczne modele, które doskonale sprawdzają się o każdej porze roku. Odpowiedni materiał gwarantuje zimą ciepło, a latem optymalną cyrkulację powietrza.

Nowoczesne kołdry obciążeniowe znajdziesz w sklepie internetowym firmy Huggymoon. Ponadto nie zabraknie tu poszewek czy poduszek. Jeśli szukasz rozwiązań opracowanych przez specjalistów, ta propozycja jest właśnie dla Ciebie.

Kiedy warto sięgnąć po kołdrę obciążeniową?

Kołdra sensoryczna sprawdzi się przy przeróżnych zaburzeniach snu. Jeśli często budzą Cię koszmary lub trudno Ci zasnąć, ta propozycja będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

W najlepszych sklepach znajdziesz również kołdrę obciążeniową dla dzieci. Pamiętaj, że regenerujący wypoczynek ma kluczowy wpływ na zdrowie najmłodszych. Z kolei ciągłe zmęczenie może powodować agresję i kłopoty z nauką.

Specjalna budowa kołdry zapewnia uczucie głębokiego relaksu i wyciszenia. Dlatego znajdzie zastosowanie wśród osób, którym codziennie towarzyszy stres. Gdy obudzisz się z uśmiechem na twarzy, z powodzeniem stawisz czoła trudnym obowiązkom i ważnym decyzjom.

Pamiętaj również, jak ważna jest profilaktyka. Dobry sen zapewnia ochronę przed wieloma schorzeniami i pozwala cieszyć się zdrowiem przez lata.

Kołdra sensoryczna to propozycja dla osób zdrowych, jak i tych, które walczą z różnymi chorobami. Natomiast panie w ciąży nie powinny korzystać z tego rozwiązania bez konsultacji z lekarzem.

Jak wybrać najlepszą kołdrę obciążeniową?

Przede wszystkim kup kołdrę w renomowanym sklepie i sprawdź, czy jest zarejestrowana jako produkt medyczny. Dzięki temu możesz liczyć na wysoką jakość i prozdrowotne efekty.

Ponadto rzuć okiem na kilka informacji technicznych. Wybierz rozmiar, który pasuje do Twojego wzrostu. Nie zapominaj, że możesz sięgnąć również po model dla par.

Duże znaczenie ma także waga kołdry, która powinna sięgać 10% masy Twojego ciała. Jeśli dzielisz łoże z drugą połówką, weź pod uwagę uśrednioną wagę obojga, a w przypadku ułamków zaokrąglij wynik w dół.

Dziś z łatwością kupisz kołdrę obciążeniową przez internet. Pamiętaj jednak, aby zapoznać się z opisami produktów i dokładnie porównać zastosowane rozwiązania. Znajdziesz tam szczegóły na temat rodzaju wypełnienia czy kolorystyki. W razie potrzeby skontaktuj ze sprzedawcą, który udzieli Ci niezbędnych wskazówek.

Jak poprawić jakość snu w kilku krokach?

Skoro wiesz już, jak wybrać kołdrą sensoryczną, poznaj kilka prostych kroków, dzięki którym uzyskasz jeszcze lepsze efekty.

Przede wszystkim zadbaj o wieczorny spokój. Staraj się unikać stresu, ciężkich lektur czy filmów. Zamiast tego spróbuj medytacji lub włącz cichą, relaksującą muzykę, która wprowadzi Cię w uczucie relaksu.

Tuż przed snem nie korzystaj z komputera, smartfona lub tableta. Ekrany emitują niebieskie światło LED, które negatywnie wpływa na produkcję melatoniny i często utrudnia zasypianie. Ponadto nie pij kawy i alkoholu.

W dodatku sprawdź, czy Twój materac jest dopasowany do masy ciała. Istotne kryterium stanowi jego twardość. Właściwy wybór uchroni Cię przed bólem mięśni i stawów. Równie ważna jest wygodna poduszka.

Kolejny ważny punkt to wyznaczenie regularnych godzin snu. Chociaż mózg potrzebuje nieco czasu na zmianę nawyków, efekty pozytywnie Cię zaskoczą.

Wybierz wysokiej klasy kołdrę obciążeniową i skorzystaj z naszych wskazówek. Dzięki temu zadbasz o doskonałe samopoczucie!

Lokowanie produktu: Huggymoon