Najnowsze smartfony Realme z serii 11 Pro już na dniach trafią do Europy

Realme oficjalnie ogłosiło datę europejskiej premiery swojej najnowszej serii 11 Pro. Oba smartfony debiutowały w Chinach na początku maja, a już za kilka dni będą dostępne także na naszym kontynencie. Czy jednak warto na nie czekać?
Najnowsze smartfony Realme z serii 11 Pro już na dniach trafią do Europy

W skład serii wchodzą dwa modele – Realme 11 Pro i Reame 11 Pro+

Oba urządzenia mogą pochwalić się nietuzinkowym, eleganckim wyglądem. Chociaż okrągła wyspa aparatów dominuje ostatnimi czasy w modelach z wyższej półki, to producent postarał się, by w jego przypadku była ona bardzo charakterystyczna. Dostajemy bowiem jeden duży sensor otoczony złotym pierścieniem i drugim w kolorze czarnym, z pozostałymi aparatami. Dzięki temu łatwo rozpoznać te urządzenia na tle innych, z podobnym modułem aparatów.

Zarówno Realme 11 Pro, jak i model z plusem zostały wyposażone w zakrzywiony 6,7-calowy ekran o częstotliwości odświeżania 120 Hz, szczytową jasnością 950 nitów oraz współczynnikiem kontrastu 5 000 000:1. Jak podkreśla producent, dzięki technologii COP Ultra udało mu się osiągnąć w tej serii stosunek ekranu do obudowy na poziomie 93,65%. Na pokładzie znalazło się też natychmiastowe próbkowanie dotykowe 1260 Hz oraz algorytm optymalizacji X-touch 2.0, który znacznie redukuje pomyłki dotyku podczas codziennego użytkowania. Sercem obu smartfonów jest układ Dimensity 7050, a za ich zasilanie odpowiada pojemny akumulator 5000 mAh. W podstawowym Pro naładujemy go z mocą 67 W, podczas gdy w Pro+ zadbano o jeszcze szybsze ładowanie 100 W.

Najwięcej dzieje się tutaj w kwestii aparatów, ale tylko w tym najlepszym modelu. Realme 11 Pro został bowiem wyposażony w 100-megapikselowy w aparat główny z dwukrotnym, bezstratnym zoomem oraz trybem Auto-Zoom i trybem Fotografii Ulicznej 4.0, które zdecydowanie przydadzą się podczas codziennego użytkowania. Obok niego niestety znajdziemy tylko 2-megapikselowy aparat pomocniczy, a z przodu kamerkę do selfie 16 Mpix.  

W modelu Pro+ umieszczono sensor Samsung ISOCELL HP3 SuperZoom o rozmiarze 1/1,4 cala oraz przesłoną f/1,69, z matrycą 200 Mpix. Aparat ten pozwala na obsługę czterokrotnego, bezstratnego zoomu, dzięki czemu nawet bardziej oddalone obiekty będzie można fotografować w świetnej jakości. Tylną konfigurację uzupełnia 8-megapikselowy aparat do selfie z obiektywem ultraszerokokątnym oraz dodatkowe „oczko” 2 Mpix. Z przodu też jest lepiej niż w modelu pro, bo kamerka do selfie oferuje 32 Mpix.

Kiedy seria Realme 11 Pro wejdzie do Europy?

 Firma ogłosiła, że europejska premiera Realme 11 Pro i Reame 11 Pro+ została zaplanowana na 20 czerwca, więc już za tydzień dowiemy się, w jakich cenach będzie można kupić oba smartfony. Przy okazji producent wspomniał o zawarciu współpracy z Lonely Planet – renomowanym wydawcą przewodników turystycznych. Jej efektem są 3 niestandardowe filtry zdjęć, z których skorzystają przyszli posiadacze modeli z serii Realme 11 Pro.