Tesla oficjalnie wchodzi do Polski! Nie, nie ta Tesla, ale i tak jest na co popatrzeć

Od razu muszę pohamować entuzjazm, jaki zapewne zrodził się w niektórych osobach. Niestety, wcale nie chodzi o markę samochodów, ale nie ma czego żałować. Czeska firma Tesla też ma wiele do zaoferowania, choć nie w branży motoryzacyjnej a urządzeń smart home.
Tesla oficjalnie wchodzi do Polski! Nie, nie ta Tesla, ale i tak jest na co popatrzeć

Produkty marki Tesla kupimy już w Polsce

Inteligentne sprzęty domowe stają się coraz popularniejsze. Nikogo nie dziwi już robot odkurzający czy oświetlenie, jednak na tym przecież się nie kończy. Urządzeń smart home znajdziemy na rynku całe mnóstwo i czasem trudno znaleźć wśród nich te najlepsze. Czeska firma Tesla swoje portfolio ma naprawdę bogate, a jej celem jest ułatwienie nam życia i oszczędność naszego czasu.

Chciałem zaoferować czeskim klientom coś nowego. Koncepcja inteligentnego domu jest obecnie często nieuchwytna, nieznana, niezrozumiała, a może nawet niedostępna. Chcemy to zmienić. Naszym celem jest uczynienie inteligentnego domu powszechną częścią wszystkich domów i ułatwienie życia każdemu, niezależnie od jego zainteresowań czy możliwości. Inteligentny dom to nie fizyka jądrowa – mówi CEO marki Tesla Viktor Hajíček.

Urządzenia Tesli mają być w zamyśle banalnie proste w obsłudze, a jednocześnie pełne zaawansowanych funkcji i możliwości. Marka działa już nie tylko w Czechach, ale również w wielu innych krajach Europy Środkowej i Zachodniej, w tym też i w Polsce.

Dzięki szerokiemu wachlarzowi produktów możemy znaleźć te odpowiadające naszym potrzebom. A co najważniejsze, sterować nimi z poziomu jednej aplikacji, czyniąc nasz dom naprawdę nowoczesnym miejscem.

Okej, jednak jakie dokładnie sprzęty oferuje nam Tesla?

Jak już wspomniałam, wybór jest spory, zaczynając od urządzeń nastawionych na poprawę bezpieczeństwa, takich jak kamery. Kiedy zapewnimy już sobie ochronę, możemy także zadbać o komfort naszych pupili, dzięki czujnikom i akcesoriom dla zwierząt. Tutaj Tesla oferuje nam fotanny do picia, karmniki dla psów i kotów z kamerami, a nawet interaktywne zabawki podłączone do sieci. Możemy sterować nimi z poziomu aplikacji i zapewnić naszemu czworonogowi porcję zabawy nawet wtedy, gdy siedzimy w pracy. Natomiast dla tych, którzy mają dzieci, są też elektroniczne nianie, czyli jeden z tych sprzętów, bez których współczesny rodzic obejść się nie może.

Ponadto firma może zaopatrzyć nas w urządzenia opieki osobistej, w tym inteligentne wagi, poduszki, ciśnieniomierz czy bezdotykowy termometr. A to nadal nie wszystko. Tesla pomoże zadbać nam o odpowiednią temperaturę i wilgotność powietrza, a nawet przyjemny zapach w domu, bo w ofercie są też inteligentne dyfuzory zapachowe. Oczywiście nie zabrakło też robota sprzątającego, a nawet inteligentnego telewizora.

Właśnie tak bogate portfolio działa na ogromną korzyść firmy. Nie trzeba kupować urządzeń różnych producentów i bawić się później z kilkoma aplikacjami. Wszystkie te urządzenia zintegrujemy w ramach jednej apki, z poziomu której będziemy mogli wygodnie nimi sterować w myśl hasła Tesli: Jedna marka, jedno rozwiązanie, jedna aplikacja

W Polsce sprzęty Tesli kupimy na Allegro, w sklepach x-kom i Komputronik.