Tak uniwersalnego zegarka sportowego jeszcze nie było. Oto Garmin Venu 3

Pośród wielu sportowych zegarków wysokiej klasy seria urządzeń Garmin Venu jest najbardziej zbliżona do klasycznego smatrwatcha. Miałem przyjemność poznać bliżej pierwszą odsłonę Venu, która mimo paru niedoskonałości zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Garmin Venu 3 i 3s to najnowsza odsłona rodziny i jeśli producent dowiezie obietnice, to także najlepsza, co uczyni Venu jednym z najciekawszych propozycji w ogóle.
Tak uniwersalnego zegarka sportowego jeszcze nie było. Oto Garmin Venu 3

Garmin Venu 3 możesz ładować co dwa tygodnie

Rodzina Garmin Venu 3 składa się z dwóch modeli, różniących się wielkością i nazwą. Wersja z kopertą o średnicy 41 mm będzie dostępna jako Venu 3s, natomiast model z kopertą o wielkości 45 mm nazwany został po prostu Venu 3. Poza różnicą w rozmiarach są to jednak urządzenia o identycznych funkcjach. Jak przystało na smartwatch z ambicjami wykraczającymi poza sport, Venu 3 nada się doskonale do przekazywania powiadomień z telefonu, można także odbierać SMS i e-maile, a nawet dzwonić – Venu 3 nie ma co prawda wbudowanego eSIM, lecz może służyć jako zestaw głośnomówiący współpracujący ze smartfonem. Venu 3 ma także rozbudowane funkcje bezpieczeństwa, dzięki którym można ręcznie lub automatycznie w przypadku rozpoznania incydentu przekazać alarm wraz lokalizacją dla uprawnionych kontaktów alarmowych. od przesyłania lokalizacji do kontaktów alarmowych.

Zobacz także: Test Garmin Fenix 7 Pro. Lepszy niż Apple Watch Ultra? (chip.pl)

Garmin to jednak przede wszystkim sport i zdrowie

Najnowsze Venu 3 ma zatem rozbudowany system zbierania i analizy danych zdrowotnych.

  • Asystent snu monitoruje fazy snu, saturację, tętno i jego zmienność, wykrywa także drzemki i określa ich wpływ na poziom regeneracji organizmu. Na podstawie zebranych danych Venu 3 dostarcza ocenę jakości snu oraz zalecenia dotyczące jego długości.
  • Raport poranny: po przebudzeniu Venu 3 raportuje podstawowe informacje dotyczące stanu organizmu, jakości snu, wypoczynku i HRV
  • Poprawione Body Battery: Venu 3 określa poziom energii w ciągu dnia i jest w stanie sugerować najlepszą porę na aktywność lub drzemkę.
  • Tryb wózka inwalidzkiego: Venu 3 jest w stanie monitorować i rejestrować aktywność charakterystyczną dla użytkowników wózków inwalidzkich, takich jak dzienną liczbę pchnięć kół, może też przypominać o zmianie rozłożenia masy ciała. Pośród dostępnych treningów i funkcji sportowych nie zabrakło też odpowiednio dopasowanych aktywności i treningów.
  • Analiza treningów i procesu regeneracji: Venu 3 dostarcza przeglądowych danych o wpływie treningu na organizm i potrzebę wypoczynku.

Garmin Venu 3 – podstawowe parametry

Zarówno Venu 3 jak i Venu 3s wykonane są ze stali nierdzewnej i plastiku wzmacnianego włóknem szklanym. Użyte paski wykorzystują standardowy montaż – 22 mm w przypadku Venu 3 i 18 mm w przypadku mniejszego 3s. Oba smartwatche wykorzystują wyświetlacze AMOLED z możliwością pracy w trybie zawsze włączonym. Większy model ma przekątną 1,4″ i rozdzielczość 454 x 454 piksele, mniejszy 1,2″ i odpowiednio 390 x 390 pikseli.

Dotykowe ekrany chronione są przez szkło Gorilla Glass 3. Czas pracy w trybie zegarka wynosi do 14 dni w przypadku Venu 3 i do 10 dni w przypadku Venu 3s – oczywiście czas ten drastycznie spada w przypadku aktywności lokalizacji satelitarnej, odpowiednio do 20 i 15 godzin, co jest zupełnie niezłym wynikiem. Obecność układu NFC i zgodność z Garmin Pay pozwala natomiast wykorzystać zegarek do płatności zbliżeniowych.

Garmin Venu 3/3s nie będzie niestety tani – na stronie producenta mały kosztuje 499,99 euro, a duży 549,99, czyli przy obecnym kursie walut od 2230 do 2450 zł. Wydaje się to jednak kwotą dość rozsądną jak za smartwatch o podobnych możliwościach i czasie pracy.