Apple zaskakuje – wprowadza nowy Apple Pencil z USB-C i obniża ceny iPadów

Gigant z Cupertino zaskoczył nas w tym roku, wprowadzając USB-C we wszystkich nowych iPhone’ach. Teraz idzie o krok dalej, dodając do oferty także Apple Pencil z takim samym złączem, który będzie też przystępniejszą cenowo alternatywą dla innych urządzeń tego typu znajdujących się w portfolio producenta. Warto też sprawdzić nowy cennik iPadów, bo i tutaj pojawiły się nieoczekiwane – ale bardzo miłe – zmiany.
Apple zaskakuje – wprowadza nowy Apple Pencil z USB-C i obniża ceny iPadów

Rodzina Apple Pencil powiększyła się o kolejny model

Dobrze jest mieć szerszy wybór i jeśli macie właśnie zamiar dokupić Apple Pencil, będziecie mogli dokonać wyboru nie tylko pomiędzy 1. i 2. generacją, ale też modelem wyposażony w złącze USB-C. Ten nowy Apple Pencil charakteryzuje się dokładnością co do piksela, śladowym opóźnieniem oraz wrażliwością na kąt pochylenia, dzięki czemu nadaje się do notowania, szkicowania, prowadzenia dziennika i wielu innych czynności, dokładnie tak samo, jak pozostałe urządzenia tego typu. Jednak jego parowanie i ładowanie odbywa się za pomocą przewodu USB‑C. 

Nowy Apple Pencil USB-C oferuje klientom te same rozwiązania co pozostałe rysiki. Bez trudu sprawdzi się podczas korzystania z takich funkcji iPadOS, jak Pisanie odręczne czy Szybka notatka, a także podczas pracy z innymi osobami w aplikacji Freeform. Jeśli macie iPada Pro z chipem M2, możecie też skorzystać z funkcji zbliżeniowej, która pozwala wykonywać szkice i ilustracje z jeszcze większą dokładnością.

Port USB-C służący do ładowania i parowania rysika znajdziemy po przesunięciu końcówki. By ograniczyć zużycie energii urządzenie przyłączy się magnetycznie do iPada w celu przechowywania, zostanie wtedy też wprowadzone w stan uśpienia. Dzięki wykorzystaniu nowego typu złącza idealnie sprawdzi się w połączeniu z Padem (10. generacji), a także wszystkimi modelami iPada z portem USB‑C, w tym z iPadem Pro, iPadem Air i iPadem mini. Pamiętajcie jednak, żeby podczas wyboru Apple Pencil nie kierować się tylko ceną, a funkcjami, na których wam zależy. W zależności od generacji mogą się one trochę różnić i nie ma co ukrywać, najwięcej do zaoferowania wciąż ma model 2.generacji.

Ile kosztuje Apple Pencil USB-C?

Urządzenie wejdzie do sprzedaży już na początku listopada w cenie 429 zł i będzie zgodne z wszystkimi modelami iPada z portem USB‑C, w tym z iPadem (10. generacji), iPadem Air (4. i 5. generacji), iPadem Pro 11 cali (1., 2., 3. i 4. generacji), iPadem Pro 12,9 cala (3., 4., 5. i 6. generacji i iPadem mini (6. generacji).

iPady zaliczyły sporą obniżkę cen

Co prawda sporo się ostatnio mówiło o rzekomych planach Apple’a na wprowadzenie na rynek nowych iPadów i spodziewaliśmy się, że stanie się to właśnie dzisiaj. Jednak oprócz nowego rysika gigant nie ogłosił niczego więcej, ale to nie tak, że nie przygotował dla nas niczego w związku ze swoimi tabletami. Stało się to po cichu, dlatego niektórym mogłoby to umknąć. Jeśli zajrzymy na stronę producenta i porównany z poprzednim cennikiem, różnice będą spore. W zasadzie prawie wróciły do stanu sprzed sporej podwyżki, którą Apple wprowadził pod koniec zeszłego roku.

  • iPad 10.generacji kosztuje teraz od 2299 zł (wcześniej ceny zaczynały się od 2899 zł).
  • iPad 9.generacji kupimy od 1799 zł (wcześniej – 2149 zł).
  • iPad Pro 11” – cena od 4499 zł (zamiast 5199 zł).
  • iPad Pro 12,9” – cena od 6299 zł (wcześniej 7199 zł).
  • iPad Air – kosztuje teraz od 3299 zł (obniżka z 3799 zł).
  • iPad Mini – cena 2799 zł (zamiast 3199 zł).

Jest więc naprawdę dużo taniej, dlatego jeśli wcześniej biliście się z myślami, czy kupić nowego iPada, ta zmiana cennika może pomóc wam w podjęciu decyzji. A różnicę w cenie możecie wydać na dokupienie do zestawu nowego Apple Pencil USB-C.