Mocniejsze i lżejsze niż kiedykolwiek. Garmin przedstawia kolekcję MARQ Carbon

Garmin sukcesywnie powiększa swoją ofertę zegarków o nowe modele, dzięki czemu każdy klient jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Tym razem nowo debiutująca kolekcja MARQ Carbon skierowana jest do tych, którzy cenią sobie najwyższej jakości, luksusowe materiały, design oraz wydajność.
MARQ Golfer (Gen 2) – Carbon Edition, Lifestyle photography

MARQ Golfer (Gen 2) – Carbon Edition, Lifestyle photography

W skład kolekcji MARQ Carbon wchodzą trzy luksusowe, nowoczesne zegarki specjalistyczne

Do oferty Garmina dołączyły właśnie trzy nowe modele zegarków – MARQ Athlete, MARQ Golfer i MARQ Commander. Wszystkie cechują się 46-milimetrową kopertą wykonaną i wkładką bezela wykonaną ze 130 scalonych warstw włókna węglowego, a następnie obrabianą maszynowo z litego bloku Fused Carbon Fiber. Jak chwali się producent:

Aby stworzyć korpus zegarka, każda pojedyncza warstwa węgla jest obracana pod unikalnym kątem, aby zwiększyć wytrzymałość początkowego bloku. Blok jest następnie poddawany działaniu ciepła i ciśnienia, aby nadać mu kształt koperty zegarka. Kilkugodzinna obróbka precyzyjnymi diamentowymi narzędziami tnącymi tworzy piękny, niepowtarzalny wzór na zegarku oraz sprawia, że jest on jednocześnie wytrzymały i lekki.

Urządzenia wyposażono w ekrany dotykowe AMOLED i wypukłą szafirową soczewkę. Producent zadbał o długi czas pracy, bo na jednym ładowaniu możemy z nich korzystać nawet przez 16 dni, a samo ładowanie również przebiega bardzo szybko – wystarczy godzina, by napełnić w pełni zasilające smartwatche akumulatory. Garmin podkreśla, że wszystkie zegarki z kolekcji MARQ Carbon zostały stworzone z myślą o doskonałej nawigacji, wsparciu w rozwijaniu kondycji i funkcjonalności, by kupione urządzenie idealnie dopasowywało się i uzupełniało nasz styl życia. Dlatego każdy z modeli oferuje takie funkcje smart, jak inteligentne powiadomienia, płatności zbliżeniowe Garmin Pay, wykrywanie wypadków i funkcje pomocy, Live Track, możliwość przechowywania muzyki i dostęp do sklepu Connect IQ bezpośrednio z poziomu urządzenia.

Po stronie wspomnianej nawigacji mamy wielopasmowy GPS z technologią SatIQ, fabrycznie załadowane mapy TopoActive Europe i ośrodków narciarskich, możliwość nawuigowania z punktu do punktu, tryb UltraTrack, Tracback, ClimbPro, a dla tych, którzy mają wykupioną subskrypcję – także Outdoor Maps+. Jeśli chodzi o funkcje zdrowotne, na pokładzie modeli z serii MARQ Carbon znajdziemy całodobowe monitorowanie stresu, pulsoksymetr, asystenta jet lagu, monitorowaie energii Body Battery, ocenę jakości i zaawansowane monitorowanie snu, a każdego ranka będziemy mogli zapoznać się z porannym raportem na temat stanu naszego organizmu.

Oczywiście Garmin zadbał, by poszczególne modele nieco się od siebie różniły, dlatego zerknijmy bliżej, na każdy z nowych smartwatchy:

MARQ Athlete – Carbon Edition to zegarek z najnowocześniejszymi funkcjami monitorowania treningu, wydajności i regeneracji. Oprócz codziennego rejestrowania aktywności, producent daje nam dostęp do wstępnie załadowanych profili do m.in. biegania w terenie, pływania, wędrówek, wioślarstwa, wspinaczki na ściance oraz do łatwych w naśladowaniu animowanych treningów kardio, siłowych, jogi i pilatesu. Zaawansowane wskaźniki, takiej jak ocena wytrzymałości i ocena formy do biegania formy na podbiegach pomogą sportowcom zmierzyć ich ogólną wytrzymałość, a nawet zdolność do biegania pod górę, natomiast wartość oceny gotowości treningowej analizuje jakość snu, regenerację, obciążenie treningowe i wiele więcej, aby pomóc określić, jaką intensywność treningu należy wprowadzić danego dnia. Ponadto zegarek pomoże biegaczom przygotować się do zawodów przy pomocy funkcji premium, takich jak PacePro, Garmin Coach, codzienne sugestie treningowe, stamina i widget czasu wyścigu.

Model MARQ Golfer – Carbon Edition idealnie sprawdzi się na nadgarstku zapalonego golfisty, który znajdzie na pokładzie m.in. fabrycznie zainstalowane mapy ponad 43 000 pól golfowych z całego świata. Użytkownik będzie mógł korzystać z funkcji Virtual Caddie, która dostarcza graczom rekomendację wyboru odpowiedniego kija w oparciu o dane wiatru, wysokości i pomiary zamachu, a nowy wykres dyspersji uderzeń szybko pokazuje, jakie hazardy mogą być w grze w zależności od wyboru kija. Garmin udoskonalił też funkcję PlaysLike, dzięki której można dowiedzieć się, jak daleko może polecieć piłka w zależności do zmian ukształtowania terenu na danym polu i warunków środowiskowych. Jeśli mamy wykupione członkostwo w aplikacji Garmin Golf, możemy zobaczyć kierunek nachylenia greenu na wybranych polach golfowych bezpośrednio na ekranie zegarka. Warto jeszcze dodać, że producent dodał do map pól golfowych informacje o charakterystyce pola i takie szczegółu, jak drzewa czy ścieżki dla wózków.

MARQ Commander – Carbon Edition to model stworzony do każdej taktycznej misji. Zaprojektowano go tak, by móc z niego korzystać przez całą dobę, nawet z wykorzystaniem gogli noktowizyjnych (pozwala na to funkcja przełączania trybu pracy ekranu). Tryb Stealth wyłącza zapis danych, udostępnianie pozycji GPS użytkownika i bezprzewodową komunikację zewnętrzną. Jeśli przydarzy się nam sytuacja awaryjna, można użyć przycisku Kill Switch, który wyczyści urządzenie ze wszystkich danych użytkownika. Warto też wspomnieć, że na pokładzie znalazły się takie funkcje, jak dwa formaty pozycjonowania pozycji, wraz z jednoczesnym wyświetlaniem dwóch zestawów układów współrzędnych na jednym ekranie, funkcja Jumpmaster, wstępnie załadowaną aktywność taktyczną i informacje o przewidywanych waypointach na trasie. Są też zaawansowane funkcje dla operacji lotniczych – nawigacja bezpośrednia pozwalająca użytkownikowi nawigować prosto do celu lokalizacji, punkt trasy lub pobliskiego lotniska oraz szczegółowe raporty pogodowe  z NEXRAD, METAR i TAF.

Zegarki z kolekcji MARQ Carbon są już dostępne w sugerowanej cenie detalicznej wynoszącej 2950 euro (~13380 zł)