Komu pakiet programów graficznych niemal za darmo? Humble Bundle proponuje interesujący zestaw

Pakiety Humble Bundle po raz pierwszy ujrzały światło dzienne w 2010 roku. W ich ramach można zawsze było nabyć w bardzo korzystnych cenach gry, książki, programy użytkowe, przy czym ideą akcji było przeznaczenie części lub całości zapłaconej kwoty na cele charytatywne. Choć dziś blask Humble Bundle jest jakby mniejszy niż kiedyś, to wciąż warto tam zaglądać – obecnie w ofercie jest zestaw programów i narzędzi dla kreatywnych grafików.
Komu pakiet programów graficznych niemal za darmo? Humble Bundle proponuje interesujący zestaw

Perełki Humble Bundle – Corel Painter 2023

Pakiety Humble Bundle zawsze dostępne były za tzw. “co łaska”. Od dawna jednak obecne są progi cenowe, za przekroczenie których otrzymuje się dostęp do dodatkowej zawartości i nie inaczej jest teraz – zbiórka jest na rzecz sieci 170 szpitali dziecięcych Children’s Miracle w USA i Kanadzie.

Pakiet „Create & Elevate” w najtańszej wersji dostępny jest już za dolara i obejmuje program do wywoływania zdjęć RAW Corel AfterShot Pro 3, oraz dwa zestawy pędzli współpracujących z oprogramowaniem Corela. Program wywodzi się z cenionego niegdyś Bibble i obecnie wydaje się dość zaniedbany, szczególnie pod względem wsparcia współczesnych aparatów (brak nawet niektórych popularnych modeli z 2019 roku), jednak nie oznacza to, że nie warto go sprawdzić.

Humble Bundle Brushes

Drugi próg cenowy wynosi w tej chwili 26,02 dol. (kwoty są zmienne, zależą od przeciętnej hojności) i jest znacznie ciekawszy, bowiem w skład dostępnego pakietu wchodzi także zupełnie współczesny Corel VideoStudio Pro 2023 i trzy kolejne pakiety pędzli. Program ten może być zupełnie wystarczający dla początkującego lub mniej wymagającego użytkownika, a jego cena w zestawie wydaje się nader atrakcyjna – normalnie na stronie trzeba za niego zapłacić 415 zł.

Humble Bundle Paint Shop Pro 2023

Tyle, że w ogóle nie warto się nad średnim progiem zastanawiać, gdyż za niecałe 3 dolary więcej (a dokładniej za 28,50 dol. w tej chwili) dostępna jest pełna wersja pakietu „Create & Elevate”. W jej skład wchodzą oba wcześniej wymienione programy, 20 zestawów pędzli, program do edycji grafiki Paint Shop Pro 2023 oraz crème de la crème – program malarski Corel Painter 2023, także w najnowszej wersji.

Humble Bundle Corel Painter 2023

Corel Painter 2023 jest jedyny w swoim rodzaju, w przeciwieństwie do typowych narzędzi edycyjnych jak Adobe Photoshop służy bowiem do tworzenia wysokiej jakości grafik i prac malarskich. To właśnie do niego przede wszystkim przeznaczone są wyrafinowane pędzle, naśladujące style artystyczne lub tworzące zupełnie unikalne efekty. Corel Painter 2023 w detalu kosztuje obecnie 429 dolarów, więc w pakiecie Humble Bundle jest praktycznie za darmo.

W Humble Bundle nie brak różnorodności

Pakiet „Create & Elevate” dostępny jest jeszcze przez 19 dni i warto z niego skorzystać, jeśli mamy cokolwiek wspólnego z grafiką. Z ciekawości zajrzałem także w inne aktywne oferty i nie brak tam ciekawostek – gracze mogą znaleźć pakiet gier Sida Meiera, obejmujący przede wszystkim Civilization VI z dodatkami, lecz zawierający także klasyki takie jak Colonization, a także pakiet na Halloween, z takimi produkcjami jak Alan Wake czy Tormented Souls. Miłośnicy klasycznych, stołowych gier RPG znajdą na Humble Bundle rozbudowane zestawy Warhammera Fantasy Roleplay i Vampire: the Masquerade, które nawet mnie bardzo kuszą…