To nie grafiki z gry lub filmu. Armia USA pokazała swój nowy bojowy pojazd wojskowy

Tym razem M2 Bradley po prostu musi znaleźć godnego następcę. Dowiedzieliśmy się właśnie, że armia USA chce wymienić swoje stare bojowe pojazdy piechoty z historią sięgającą lat 70. na XM30 Mechanized Infantry Combat Vehicle.
Bradley

Bradley

Armia USA zwiększy potencjał swojej piechoty, stawiając na XM30

Zaprojektowany jako kompleksowe ulepszenie M2 Bradley, XM30 stanowi ogromny skok w technologii wojskowych pojazdów. Powstaje aktualnie po to, aby oferować niezrównane wsparcie jednostkom piechoty, zapewniając im zdolność nie tylko do przeprowadzania ataków, ale także kontrolowania robotów manewrowych i półautonomicznych systemów. Ten zaawansowany pojazd ma na celu zwiększenie skuteczności bojowej jednostek piechoty zmechanizowanej, umożliwiając im przechytrzenie i przewyższenie przeciwnika siłą ognia.

Czytaj też: Oto wojskowe pojazdy przyszłości. USA wzmocniły JLTV najnowocześniejszą technologią

W ogólnym rozrachunku XM30 ma wyróżniać się zaawansowanymi zdolnościami rozpoznawczymi, zwiększoną ochroną i doskonałą siłą ognia. Będzie to pojazd gąsienicowy stworzony w celu efektywnego transportu i wsparcia oddziałów, który w aktualnie proponowanym projekcie zapewnia miejsce dla dwóch operatorów i sześciu dodatkowych osób, potężne działo 50 mm, zdalną wieżyczkę broni i kierowane pociski przeciwpancerne. Samo uzbrojenie pojazdu zostanie zintegrowane z najnowszymi systemami sensorów i kontroli ognia, zapewniając precyzję i efektywność w sytuacjach bojowych.

Czytaj też: USA wzmacnia swoje lotnictwo morskie. Szerszenie mogą już latać z potężnymi Łamaczami Burz

Chociaż szczegółowy projekt XM30 jest nadal opracowywany, to właśnie opublikowana przez armię USA grafika przedstawiająca koncept tego pojazdu bojowego piechoty, zapewnia nam już wstępny wgląd w jego futurystyczny i potężny design. Projekt aktualnie znajduje się aktualnie w fazie oceniania propozycji dwóch firm, bo General Dynamics Land Systems i American Rheinmetall Vehicles, które aktualnie ze sobą rywalizują. Zwycięzca w tym duecie zapisze się na kartach historii na długo, bo zastąpienie służącego od 1981 roku pojazdu M2 Bradley będzie jednym z wielu ważnych kroków, które podejmie armia USA w celu zwiększenia swoich możliwości, stawiając na nowoczesny sprzęt. Więcej na temat potencjalnych pojazdów XM30 przeczytacie tutaj, a więc w artykule, gdzie opisywałem pojazdy, które mogą zaoferować wspomniane firmy.