Granie do upadłego z GeForce RTX 40 – na święta i początek nowego roku. Skorzystasz?

PC Game Pass i GeForce NOW Priority – taka jest oficjalna nazwa nowej promocji, w której każdy, kto nabędzie kartę z rodziny GeForce RTX 40, otrzyma dostęp do świetnych gier. Promocja zakończy się w styczniu 2024 roku, a my sprawdzamy, czy warto z niej skorzystać.
RTX 40
RTX 40

Czy jest się nałogowym graczem, niedzielnym czy też grywa się mało, dobra karta graficzna w komputerze to nie tylko gwarancja świetnej grafiki w grach, ale również szybka obróbka materiałów wideo oraz oglądanie filmów i seriali w wysokiej jakości. A jeśli kupując kartę dostajesz w bonusie gry, to w niczym nie przeszkadza, prawda?

GeForce RTX 40 – co daje akcja promocyjna?

Nvidia rozpoczęła w nocy akcję promocyjną, w której każdy nabywca dowolnej karty graficznej z rodziny RTX 40 – czyli GeForce RTX 4090, 4080, 4070 Ti, 4070, 4060 Ti lub 4060 – otrzymuje trzymiesięczną subskrypcję PC Game Pass oraz trwający tyle samo abonament GeForce NOW Priority, dający priorytetowy dostęp do serwerów premium usługi i możliwość zabawy non-stop przez sześć godzin. Wartość tych dodatków to 60 dolarów, czyli ok. 240 złotych. Jeśli chodzi o same możliwości kart, oparta na AI technologia DLSS i ray tracing pozwalają na cieszenie się najwyższą wydajnością i jakością oprawy graficznej w tytułach PAYDAY 3, Forza Motorsport, Minecraft i innych.

PC Game Pass to z kolei dostęp do biblioteki z setkami tytułów, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Biblioteka jest cały czas wzbogacana o kolejne produkcje, co pozwala na śledzenie wszystkich premier na bieżąco oraz poznanie wielu kultowych tytułów. Można zatopić się w cyfrowych światach na długie godziny. Trwa także inna promocja, w której można zyskać trzymiesięczną subskrypcję PC Game Pass z sześciomiesięczną subskrypcją GeForce NOW Ultimate​.

Czytaj też: Chińczycy masowo rozmontowują karty RTX 4090. Po co? Kryje się za tym plan

Równocześnie Nvidia ogłosiła trzy kolejne gry, które otrzymają wsparcie dla technologii DLSS (Deep Learning Super Sampling). Pierwsza to Satisfactory, tytuł, który został przeniesiony na silnik Unreal Engine 5 i wspiera zarówno DLSS 2, jak i DLAA, co podniosło wydajność aż o 71% – z kartami GEForce RTX 40 – i umożliwiło osiągnięcie rozdzielczości 4K. Druga to Last Train Home, gdzie dzięki DLSS wydajność podskoczyła aż dwukrotnie, zaś trzecia to Gangs of Sherwood. Tu odnotowano skok wydajności o 66%.

Wniosek? Rynek gier PC ma się tak dobrze, jak nigdy wcześniej. A dzięki promocjom Nvidia możesz się o tym przekonać do 8 stycznia 2024 roku.