Seria Oppo Reno 11 oficjalnie. Piękne te średniaki, ale to znów odgrzewane kotlety

Jeśli chodzi o serię Oppo Reno, producent wypuszcza na rynek nowe generacje bardzo często. Dlatego po przypadającej na połowę roku premierze „dziesiątek”, przyszedł czas na serię Oppo Reno 11. Tym razem nieco uboższą, bo pozbawioną modelu Pro+, ale może to i dobrze. Zaskoczeń nie ma, ale na pokładzie znalazło się kilka ulepszeń.
Seria Oppo Reno 11 oficjalnie. Piękne te średniaki, ale to znów odgrzewane kotlety

Oppo Reno 11 i Oppo Reno 11 Pro debiutują

Dzięki renderom, które już wcześniej trafiły do sieci, wiemy, że Oppo pozostał przy projekcie znanym nam z serii Reno 10. Wyspa aparatu przyjęła więc kształt elipsy z dwoma osobnymi okręgami, na których umieszczono sensory – dwa na górze, jeden na dole. Dla obu modeli projekt jest taki sam, więc jeśli chodzi o wygląd, różnic za bardzo nie uświadczymy. Trzeba przyznać, że Oppo wie, jak nadać średniakom wygląd flagowców – oba urządzenia prezentują się naprawdę pięknie, choć do mnie osobiście ta wyspa niezbyt przemawia.

Przechodząc już do najważniejszego, a więc do specyfikacji – jak już wcześniej wspomniałam, nie ma co liczyć na wiele zaskoczeń, bo przy takiej częstotliwości wydawania nowości trudno o ogromne zmiany. Jest ich jednak kilka. Oppo Reno 11 napędzany jest przez chipset Dimensity 8200 od firmy MediaTek – ten sam znalazł się na pokładzie Reno 10 Pro. Z jednej strony jest to coś, co już znamy, ale z drugiej to model podstawowy dostał chipset, który wcześniej zarezerwowany był dla tego lepszego smartfona. Ulepszenie więc jest. Widać je też w pojemności akumulatora wynoszącej 4800 mAh, nie jest to może duża zmiana, bo ogniwo jest pojemniejsze o zaledwie 5% w stosunku do poprzednika, ale to zawsze coś. Maksymalna obsługiwana prędkość ładowania wynosi 67W, według Oppo, od 0 do 50% powinniśmy telefon naładować w zaledwie 19 minut.

Do dyspozycji użytkownika jest 6,7-calowy ekran OLED o rozdzielczości FHD+, częstotliwości odświeżania 120 Hz i częstotliwości próbkowania dotyku na poziomie 240 Hz. Wyświetlacz jest lekko zakrzywiony i w jego górnej centralnej części umieszczono 32-megapikselowy aparat do selfie – ten sam, który Oppo od kilku lat stosuje we wszystkich modelach z serii Reno i Find X. Skoro już przy aparatach jesteśmy, to tylna konfiguracja obejmuje 50-megapikselową jednostkę główną (Sony LYT600, f/1.8, autofocus i OIS), połączoną z 32-megapikselowym modułem portretowym z 2-krotnym zoomem oraz aparatem 8 Mpix z obiektywem ultraszerokokątnym.

Oppo Reno 11 Pro

Oppo Reno 11 Pro ma w zasadzie taki sam zestaw, ale różnica widoczna jest w aparacie głównym. Producent wykorzystał tutaj nowszy sensor Sony IMX890, ale matryca wciąż ma rozdzielczość 50 Mpix. Wyposażona jest też w OIS. Pozostałe aparaty są takie same, jak w modelu podstawowym. Smartfon oferuje też jeszcze większy, bo aż 6,74-calowy zakrzywiony ekran OLED o rozdzielczości 2772 x 1240 pikseli i jasności szczytowej do 1600 nitów.

Oppo Reno 11 Pro

Producent zastosował tutaj ten sam „myk”, co w Reno 11 – ulepszył chipset, wykorzystując po prostu układ, który napędzał Reno 10 Pro+. Zgodnie z doniesieniami jest to SoC Snapdragon 8+ Gen 1. Jeśli chodzi o zasilanie, za odpowiednią ilość energii odpowie dwuogniwowa bateria o łącznej typowej pojemności 4700 mAh z szybkim ładowaniem 80 W. Oba modele oferują ponadto NFC i działają pod kontrolą Color OS 14. Warto wspomnieć, że na ich pokładzie nie uświadczymy już gniazda słuchawkowego 3,5 mm, nie ma też slotu na kartę micro SD.

Ile kosztują modele z serii Oppo Reno 11?

Oppo swoje nowe smartfony zaprezentował dopiero w Chinach, więc na ceny, jakie obowiązywać będą na naszym rynku, jeszcze trochę poczekamy. Będą one z pewnością nieco wyższe od tych podanych poniżej, ze względu na podatki i inne dodatkowe opłaty.

Oppo Reno 11 (dostępny w kolorach białym, zielonym i czarnym):

  • 8/256 GB – 2499 juanów (ok. 1410 zł),
  • 12/256 GB – 2799 juanów (ok. 1580 zł),
  • 12/512 GB – 2999 juanów (ok. 1700 zł).

Oppo Reno 11 Pro (również dostępny w kolorach białym, zielonym i czarnym):

  • 12/256 GB – 3499 juanów (ok. 1980 zł),
  • 12/512 GB – 3799 juanów (ok. 2150 zł).