Generator prądu, który nie potrzebuje paliwa. Elektromagnetyczna magia zaprezentowana w praktyce 

AISEG (AI Smart Electromagnetic Generator) to nazwa niecodziennego generatora energii elektrycznej, który do działania nie potrzebuje paliwa. Urządzenie to zostało zaprojektowane przez inżynierów z Korei Południowej.
Generator prądu, który nie potrzebuje paliwa. Elektromagnetyczna magia zaprezentowana w praktyce 

W obliczu rosnących emisji gazów cieplarnianych naukowcy z całego świata pracują nad rozwiązaniami, które pozwoliłyby na ograniczenie powstawania tych szkodliwych związków. Swój udział w tym przedsięwzięciu mają też przedstawiciele instytutu badawczego SEMP w Korei Południowej. 

Czytaj też: Energia słoneczna w Europie. Rewolucja już dzieje się na naszych oczach

Proponowane przez nich rozwiązanie zostało niedawno zaprezentowane w czasie szczytu Cop28, będącego dziełem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Pokazany z tej okazji inteligentny generator elektromagnetyczny ma stanowić o przyszłości energetyki wolnej od szkodliwych emisji.

Technologia ta opiera się według jej twórców na naukowych zasadach, takich jak prawo Biota-Savarta i prawo indukcji elektromagnetycznej Faradaya. To pierwsze odnosi się do określania indukcji pola magnetycznego, której źródłem jest element przewodnika transportującego prąd elektryczny. Drugie nawiązuje natomiast do eksperymentów, które wykazały, że siła elektromotoryczna indukcji powstająca w obwodzie zamkniętym równa jest szybkości zmiany strumienia indukcji magnetycznej przenikającej powierzchnię rozpiętą na tym obwodzie, wziętej ze znakiem minus.

Elektromagnetyczny generator prądu zaprojektowany przez naukowców z Korei Południowej powinien być łatwo skalowalny, dzięki czemu zostanie dopasowany do zastosowań w różnych miejscach

Jak przekonują autorzy tej potencjalnie rewolucyjnej innowacji, będzie ona skalowalna, co oznacza, iż pojawi się możliwość dostosowania takiego rozwiązania w elektrowniach, gospodarstwach domowych, pojazdach elektrycznych, statkach, samolotach i telefonach komórkowych. Pole do popisu jest więc ogromne i wydaje się, że mnogość potencjalnych zastosowań będzie wielką zaletą tego urządzenia.

Czytaj też: Naukowcy wykorzystali starożytną technologię z Amazonii do zamiany śmieci w “energetyczne złoto”

Dzięki rozwiązaniom zaimplementowanym przez inżynierów z Korei Południowej, możliwe jest wytwarzanie energii elektrycznej z bardzo wysoką wydajnością i stałą częstotliwością wyjściową. Wszystko to przy stymulacji za pośrednictwem stabilnych pól magnetycznych. Te powstają za sprawą uzwojenia kołowego i sygnałów logicznych SI. Kluczową rolę w kontekście popularyzacji takiego podejścia ma odegrać modułowa natura nowego urządzenia. Idące za nią możliwość adaptacji oraz niskie koszty operacyjne i minimalne wymagania infrastrukturalne powinny zapewnić takim generatorom ogromne zainteresowanie.